Nowy numer 2/2021 Archiwum

Człowiek potężnej modlitwy

Dziś dzień liturgicznego wspomnienia patrona biskupa Jacka Kicińskiego - średniowiecznego dominikanina, wielkiego głosiciela Ewangelii. Otoczmy modlitwą czcigodnego Solenizanta.

Ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny, składając życzenia bp. Jackowi w gronie przedstawicieli wrocławskiej kurii, zauważył, że imię nadane na Chrzcie św. nadaje pewne „oblicze” łasce Bożej, jakiej człowiek doświadcza w swoim życiu. Taka łaska jest również widoczna w posłudze biskupa – czego doświadczają także powierzeni jego trosce wierni. Jest to między innymi moc modlitwy – wymadlania wielu spraw dla diecezji. – Pan Bóg jest „bezradny” wobec modlitw biskupa – zauważył. Jeśli biskup podejmuje pokutę, wyrzeczenia w intencji diecezji, Pan Bóg odpowiada swą łaską – dodał.

Ks. A. Łuźniak życzył solenizantowi, by dalej rozwijało się w jego życiu to, co było charakterystyczne dla św. Jacka – oddanie się pełnieniu woli Bożej, wypraszanie łask powierzonym sobie ludziom.

Życzenia złożyła bp. Jackowi delegacja sióstr zakonnych – które zapewniły o nieustającej modlitwie w intencji pasterza. Tego dnia wszystkie siostry modlą się za bp. Jacka podczas Mszy św., ofiarowując w jego intencji Komunię św. W szczególny sposób otaczają biskupa modlitwą zakonnice klauzurowe.

Biskup Jacek dziękował wszystkim za pamięć i życzliwość. Wspomniał, że swoje tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę ofiarował w intencji powołań kapłańskich (prosząc o co najmniej 20 nowych kleryków) oraz do zgromadzeń zakonnych.

Warto dodać, ze już zgłosiło się 15 kandydatów do seminarium, a rekrutacja wciąż trwa. Wszystko wskazuje więc na to, że biskupia modlitwa zostanie wysłuchana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama