Nowy numer 22/2023 Archiwum

W sobotę "W górę serca" na Ślęży

Już po raz drugi młodzież z całej archidiecezji weźmie udział w spotkaniu pod hasłem "W górę serca!". Tegoroczna edycja odbędzie się 9 września. Nie zastanawiaj się! To będzie wspaniały czas!

W najbliższą sobotę młody Kościół wrocławski będzie uwielbiał Pana Boga. Przed rokiem w spotkaniu uczestniczyło prawie 2 tysiące osób. I tym razem zapowiadają się tłumy.

- Chcemy tym wydarzeniem zmotywować nasz lokalny młody Kościół do tego, by, jak wzywa papież Franciszek, wstał z kanapy. To kolejny krok w drodze, w której wszyscy jesteśmy. Pragniemy, aby ta młoda wspólnota mogła się w różnych miejscach spotykać i iść w jednym kierunku, w kierunku Chrystusa - mówi ks. Zbigniew Kowal, duszpasterz młodzieży archidiecezji wrocławskiej.

Spotkanie odbywa się w okolicach wspomnienia liturgicznego Stanisława Kostki. Organizatorzy wskazują młodym na postać świętego patrona jako wzór do naśladowania. Wydarzenie na Ślęży kontynuuje atmosferę Światowych Dni Młodzieży z Krakowa, ale też przygotowuje do następnych ŚDM w Panamie. Nie zabraknie zabawi i gier integracyjnych oraz oczywiście wspólnej modlitwy na Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

- To nasze wspólne przechodzenie od etapu do etapu i budowanie wspólnoty, którą tworzy młody Kościół wrocławski - dodaje ks. Zbigniew Kowal.

Jednym z organizatorów jest ks. Jakub Bartczak. Znany raper w sutannie wraz ze swoją wspólnotą: „Góra Tabor Młodych” wierzy, że inicjatywa na stałe zagości w kalendarzu młodych katolików z Dolnego Śląska.

- Mamy ich przecież naprawdę wielu, ale gdzieś czasami giną w tłumie. Na Wrocław mówi się miasto spotkań, ale pamiętajmy, że w tej różnorodności jest ono również otwarte na Boga i na spotkanie z Chrystusem. Dlatego na górze Tabor młodych chcemy się cieszyć sobą i doświadczyć Boga w najpiękniejszym miejscu archidiecezji - zachęca ks. Jakub Bartczak.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić TUTAJ.

Plan spotkania

  • 10.00 - 12:00 - wejście na szczyt, zawiązanie wspólnoty
  • 12.00 - modlitwa Anioł Pański
  • 12.30 - Msza święta
  • 14.00 - poczęstunek
  • 14.30 - konferencja
  • 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15.15 - koncert zespołu Fragua
  • 16.30 - zakończenie wydarzenia

Zobacz zdjęcia sprzed roku oraz film promujący, który stworzyliśmy przed tegorocznym spotkaniem:

Zaproszenie na Spotkanie Młodych na Ślęży - s. Janina Kaczmarzyk i ks. Jakub Bartczak
Gosc Wroclawski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast