Nowy numer 14/2020 Archiwum

Dożynki w Łukowicach Brzeskich

W najbliższą sobotę zapraszamy do wzięcia udziału w dziękczynieniu za tegoroczne plony, ale również we wspólnej zabawy.

Dożynki Gminy Skarbimierz odbędą się w tym roku w Łukowicach Brzeskich. W południe rozpocznie je Msza św. w kościele filialnym pw. Trójcy Świętej (parafia pw. św. Marcina w Owczarach). - Zgłoszono do konkursu dwanaście wieńców dożynkowych. Będzie je można zobaczyć przed kościołem, a jeden, gospodarzy, zostanie wprowadzony podczas Eucharystii do środka. Po niej w korowodzie przejdziemy na miejsce, gdzie odbędzie się druga część naszego świętowania - mówi Andrzej Sowa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, jeden z organizatorów.

Podczas zabawy przewidziano wiele atrakcji dla uczestników. - Będziemy oceniać wieńce, czeka nas wiele folkloru i różnorodnej muzyki. Na pewno będzie dobra zabawa - przekonuje. Oprócz koncertów i dyskoteki zaplanowano pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego. Będą dmuchane zamki, karuzele i "ogród uśmiechu" dla dzieci, a dla odważnych możliwość skorzystania z podniebnej podróży balonem na uwięzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama