Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zasiać ziarno ciekawości

Co robili przedstawiciele Papieskiego Wydziału Teologicznego w Legnickim Polu?

W niewielkiej miejscowości pod Legnicą trwa kilkudniowe XXIV Diecezjalne Spotkanie Młodych. Zgromadziło ono prawie 500 osób, głównie gimnazjalistów i licealistów. Jest to zatem doskonała okazja, by młodym katolikom przedstawić ofertę Papieskiego Wydziału Teologicznego, który ukończyli także niektórzy z organizatorów spotkania.

- Warto promować takie studia, bo to doskonała okazja, by pokazać młodym ludziom, że teologia to wspaniała nauka, która posługuje się pewną metodologią i jest to dziedzina wiedzy, którą można zgłębiać w formie studiowania nauka ta sprawia, że możemy wniknąć rozumowo w nasza wiarę, co wspiera naszego ducha. To droga do poznawania Pana Boga w sposób naukowy, który potem pomoże innym wskazywać dobry kierunek w życiu - uzasadnia ks. Przemysław Superson, duszpasterz młodzieży diecezji legnickiej.

Jak podkreśla, taka promocja pokazuje młodym ludziom, że nie trzeba być księdzem, czy siostrą zakonną, żeby studiować teologię.

- Pokazujemy w ten sposób, że istnieje bardzo profesjonalna droga poznania naszej wiary i Pana Boga, która może być głównym kierunkiem studiów, ale i niekoniecznie. Czymś dodatkowym do innych studiów także - tłumaczy ks. P. Superson.

- Moja przygoda z PWT tak naprawdę zaczęła się 3 lata temu od... Spotkania Młodych właśnie. Podczas pracy w grupach poznałam Iwonę Charazińska, która studiowała na PWT. Wcześniej nie myślałam o tej uczelni, ale po maturze zaczęłam się zastanawiać, czy to nie jest moja przyszłość i ta praca w grupach miała duży wpływ. Dzięki niej właściwie rozpoczęłam tam naukę - mówi studentka trzeciego roku teologii Magdalena Dul.

Rzecznik prasowy PWT podkreśla, że pojawienie się w Legnickim Polu to pomysł samych profesorów, którzy stwierdzili, że ubogacające Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej to bardzo dobra okazja, by przedstawić młodzieży wartościową ofertę edukacyjną PWT.

- Może zasiejemy w kimś ziarno ciekawości, może to właśnie jego droga dalszej edukacji, a może początek wielkiej pasji odkrywania Pana Boga. Tam gdzie są młodzi ludzie, którzy są blisko Pana Boga, tam zawsze jesteśmy, bo my też przybliżamy Boga pod względem duchowym i intelektualnym - wyjaśnia Arkadiusz Cichosz , rzecznik PWT.

Dodaje, że z diecezji legnickiej, tej części Dolnego Śląska wiele osób wybiera studia na PWT.

- Jeśli oni tutaj są, to znaczy, że poszukują Boga, poszukują żywego Kościoła. A jeżeli przypomnimy im o PWT, to może obiorą sobie później naukową drogę wiodącą przez naszą uczelnię - kwituje A. Cichosz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama