Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przed tron Królowej jak najliczniej

"Maryjo, Oblubienico Ducha Świętego, prowadź nas do Twego Syna" - pod takim hasłem w tym roku odbędzie się Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę 15 i 16 września.

Tradycją już jest, że w naszej archidiecezji we wrześniu, kiedy po wakacjach szkoły znów wypełnione są dziećmi i młodzieżą, przed nowym rokiem duszpasterskim, wszystkie sprawy, prace duszpasterskie i katechetyczne archidiecezja zanosi w modlitwie na Jasnej Górze.

W bieżącym roku nasze pielgrzymowanie nabiera szczególnego charakteru, przypada bowiem w 300. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Tegoroczna pielgrzymka połączona jest z nocnym czuwaniem z 15 na 16 września. Całość rozpocznie się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego w bazylice jasnogórskiej o 18.30. 

Zapraszamy serdecznie na Jasną Górę wszystkich wiernych liczniej niż zwykle, byśmy mogli dziękować Maryi za dowody Jej opieki nad nami i ponowić zawierzenie Matce Bożej siebie samych, nasze rodziny i parafie, całą archidiecezję i całą ojczyznę, przeżywającą obecnie szczególny okres w swoim rozwoju.

Wierni i kapłani dziękować będą przed tronem Królowej Polski m.in. za Rok Fatimski i Rok Jadwiżański, za wielorakie dowody opieki Matki Bożej nad archidiecezją i za łaski otrzymane w Kościele wrocławskim podczas Roku Duszpasterskiego w ramach realizacji programu „Idźcie i Głoście”.

PROGRAM

Piątek, 15 września 

godz. 18.15 - wprowadzenie i podanie intencji pielgrzymki - ks. Marian Biskup - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

godz. 18.30 - uroczysta Eucharystia koncelebrowana w bazylice jasnogórskiej, przewodniczenie i homilia: abp Józef Kupny. Przed błogosławieństwem odnowienie Aktu Oddania Archidiecezji Wrocławskiej Matce Bożej Częstochowskiej.

godz. 20.30 - modlitwa różańcowa - kaplica Cudownego Obrazu - prowadzą siostry zakonne.          

godz. 21.00  - Apel Jasnogórski - prowadzący:  abp Józef Kupny.

godz. 21.30 - indywidualne czuwanie przed Cudownym Obrazem.

godz. 22.00 - dekanaty: Oleśnica-Wschód, Oleśnica-Zachód,  Brzeg-Północ,  Brzeg-Południe, Trzebnica, Milicz.

godz. 22.45 - dekanaty: Strzelin, Ziębice, Wiązów, Oława, Jelcz-Laskowice, Namysłów-Wschód, Namysłów-Zachód.

Sobota, 16 września

godz. 0.00 - Pasterka Maryjna w kaplicy Matki Bożej - przewodniczenie i homilia: bp Andrzej Siemieniewski.

godz. 1.00 - dekanaty: Wrocław-Katedra, Wrocław-Śródmieście, Wrocław-Północ I (Osobowice), Wrocław-Zachód (Leśnica), Wrocław-Zachód I (Kozanów).

godz. 2.00 - dekanaty: Miękinia, Środa Śląska, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Borów.

godz. 2.50 - dekanaty: Góra-Wschód, Góra-Zachód, Wołów, Brzeg Dolny, Prusice.

godz. 3.45-4.30 - dekanaty: Wrocław-Krzyki, Wrocław-Południe, Wrocław-Wschód, Wrocław‑Północ II (Sępolno), Wrocław-Północ III (Psie Pole).

godz. 5.30 - Godzinki o NMP.

godz. 6.00 - Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu - przewodniczenie i homilia: bp Jacek Kiciński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama