Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wsparli uczniów

W ostatni weekend, w sklepach Auchan w CH Korona oraz CH Bielany odbyła się zbiórka artykułów szkolnych organizowana przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w ramach akcji "Wyprawka dla Żaczka".

Czynny udział w zbiórce wzięło niemal 30 wolontariuszy, stojących przy koszach i rozdających ulotki promujące trwającą akcję.

Kilkuset wrocławian przekazało swoje dary do koszy z najbardziej potrzebnymi artykułami szkolnymi, takimi jak: zeszyty, bloki, kredki, ołówki, flamastry, farby, pędzle, długopisy i pióra, piórniki, linijki, cyrkle, korektory, worki ,plecaczki, gumki oraz wszystkie inne materiały, jakie zostaną wykorzystane przez dzieci w szkole.

Gotowe wyprawki w formie plecaków trafią do niemal 150 dzieci z Wrocławia. Był to drugi etap akcji. W pierwszym 200 wyprawek zostało przekazanych za pośrednictwem Caritas Polska do polskich dzieci mieszkających na Białorusi, w okolicy Grodna. To część szerszej akcji "Wyprawka dla żaczka", w ramach której przygotowanych zostanie około 2000 plecaków dla dzieci z rodzin potrzebujących na terenie naszej archidiecezji.

W wolontariat zaangażowało się kilka wspólnot: Parafialne Zespoły Caritas, Droga Neokatechumenalna oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Organizatorzy dziękują szczególnie ofiarodawcom oraz sieci sklepów Auchan, za możliwość przeprowadzenia zbiórki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama