GN 2/2021 Archiwum

Dzielne Niewiasty zapraszają

Po wakacyjnej przerwie rusza nowy cykl spotkań dla kobiet, odbywających się przy parafii pw. NMP Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga 10. Pierwsze z nich już 16 września.

– Nasza propozycja skierowana jest do kobiet w różnym wieku, żyjących w różnych stanach, wykonujących rozmaite zawody – kobiet, które chcą w duchu Ewangelii rozwijać się we wszystkich wymiarach: duchowym, emocjonalnym, umysłowym, fizycznym – wyjaśnia Ewa Czyż, koordynująca spotkania we Wrocławiu,

Każde z nich składa się z dwóch części – przedpołudniowej, warsztatowej, na którą obowiązują zapisy, oraz popołudniowej, „dla ducha”, otwartej dla wszystkich (zapisy w razie chęci skorzystania z posiłków). 16 września do wyboru będą dwa warsztaty: „JA i moje CIAŁO” – warsztat poświęcony rozwojowi osobistemu, oraz warsztat „Finanse według Bożych zasad”. Pierwszy poprowadzi Marzena Jagielska – żona, mama 2 synów, absolwentka Uniwersytety Ekonomicznego; drugi – Aneta Wojtasiewicz, absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych MBA na Politechnice Warszawskiej. Ukończyła kurs „Biblia o Finansach”, związana jest ze wspólnotą odnowy wiary w Duchu Świętym „Michael”.

W ramach warsztatu „JA i moje CIAŁO” zostanie poruszonych wiele tematów dotyczących seksualności (wśród nich: Jak zintegrować siłę seksualną z emocjami i wolą? Co to znaczy stłumiona seksualność? Dlaczego poznanie naturalnego rytmu płodności jest najlepszym posagiem młodej dziewczyny? Co z antykoncepcją? Czy pornografia pomaga w przeżywaniu seksualności? Na czym polega fenomen męskiej płodności? Czy jest związek pomiędzy seksualnością a życiem duchowym? Jak przeżywać seksualność w celibacie?), kwestia typów figur i zasad doboru fasonów ubrań oraz zarządzania czasem i… sposobu na zaprzestanie narzekania.

Prowadząca warsztat „Finanse według Bożych zasad” zwróci uwagę na biblijne wskazania dotyczące spraw finansowych – w Piśmie św. jest bowiem ponad 2300 wersów im poświęconych. Tematy, które zostaną poruszone, to: dlaczego warto rozmawiać o pieniądzach, Boża odpowiedzialność i ludzka odpowiedzialność za sprawy finansowe, biblijne zasady dotyczące mądrego wydawania pieniędzy, budowanie domowego budżetu.

Część „dla ducha” rozpocznie się o 14.00. W programie modlitwa uwielbienia, Msza św., konferencja z cyklu „Jezus i kobiety Nowego Testamentu” pt. „Wdowi grosz – miara serca”, adoracja Najświętszego Sakramentu, dzielenie się w grupach, kolacja i podsumowanie dnia.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 14 września. Informacje i zgłoszenia: dzielneniewiasty.pl, zakładka „Nadchodzące wydarzenia”.

„Dzielne Niewiasty” gromadzą się także w innych miastach Polski. Inspiracją dla ruchu jest m.in. list apostolski św. Jana Pawła II „Mulieris dignitatem” – o godności i powołaniu kobiety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama