Nowy numer 43/2020 Archiwum

W blasku prawdy

Instytut Duchowości Karmel 15 października zainauguruje kolejny rok akademicki. Do 1 października trwają zapisy.

Instytut rozpoczął działalność 15 października 2015. Swoją siedzibę ma w klasztorze Karmelitów Bosych we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 1; kieruje nim obecnie o. Antoni Rachmajda OCD.

Twórcy instytutu podkreślają, że wzorem dla nich jest założycielka Karmelu Terezjańskiego, św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dla której celem życia stała się prawda – a był nią dla niej sam Bóg! „Osiągnęła sukces wtedy, gdy otwarła całe swe życie na Boga, na prawdę o Nim jako Wszechmogącym, na prawdę o sobie jako powołanej do relacji z Nim, i na prawdę o świecie, w którym by żyć, trzeba mieć przyjaciół. Dlatego ID Karmel ma na celu nie tylko poszukiwanie prawdy w tych wymiarach, ale naukę praktykowania jej. By osiągnąć sukces nieprzemijający – wieczny!” – wyjaśniają.

W ID Karmel formacja prowadzona jest na trzech stopniach:

1º – wykłady o poznawaniu prawdy (przez 2 lata, 4 godziny co drugi czwartek) –

Biblia, duchowość, etyka, filozofia, Historia, Karmel, pedagogia, psychologia, sztuka, święci, teologia;

2° – warsztaty „poznawanie siebie w prawdzie” (przez 2 lata, 1 weekend w miesiącu). Tematy: „Nie mogę przestać o tym myśleć”. Myśleć z kimś, przeciw komuś, dla kogoś; „Niepotrzebnie to powiedziałem...”. Sztuka panowania nad słowem; „Piękno jest by pociągało...”. Myślenie i tworzenie według piękna; „Tylko Bóg jest dobry”. Kształtowanie sumienia w prawdzie; „Wiedzieć czego nie wiem”. Umiejętność szukania i znajdowania prawdy; „Dobrze widzi się tylko sercem”. Kształtowanie wrażliwości serca; „Być mądrym po szkodzie”. Historia może być nauczycielką życia; Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać...”. Myślenie z drugim człowiekiem; „Lectio divina” – medytacja: myślenie z Bogiem;

3° – praktykowanie życia w prawdzie – wiele, wiele czasu…. aż do świętości :) – prawdopodobnie dla uczestnicy tego etapu będą się spotykać raz w miesiącu.

Rekrutacja prowadzona jest na I rok pierwszego stopnia formacji.

Szczegółowe informacje i zapisy: idekarmelwroclaw@gmail.com

tel. 662 501 093 www.walkaduchowa.pl

W blasku prawdy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama