Nowy numer 42/2020 Archiwum

Piękne oblicze sportu

Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta zgromadziła na wrocławskim Stadionie Olimpijskim tłum radosnych zawodników.

– Ideą naszej olimpiady, która odbywa się już po raz 13., jest zjednoczenie środowiska osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku – mówi Aleksander Sadowski, instruktor terapii zajęciowej, muzykoterapeuta z WTZ „Muminki”.

W tym roku zgłosiło się na zawody 9 drużyn. Z samego Wrocławia uczestniczyły w olimpiadzie drużyny z „Arki”, z WTZ „Muminki”, WTZ „Wspólnota” i z Przyjaznego Domu. Poza tym przyjechały ekipy z różnych miejscowości Dolnego Śląska. Razem z kibicami, osobami towarzyszącymi na stadion trafiło kilkuset pasjonatów sportowej zabawy. Na szczęście w nocy się wypadało i od rana towarzyszyło zawodnikom piękne słońce.

– Mamy piękny olimpijski znicz, przy czym zarówno ten, który płonie w czasie zawodów, jak i ten, który służy do zapalania go, zostały wykonane na naszych warsztatach terapii zajęciowej – dodaje A. Sadowski. – Wśród konkurencji mamy biegi na różnych dystansach, m.in. sztafetę męską i żeńską 4 x 100 metrów, biegi krótkodystansowe; zrezygnowaliśmy ze skoku w dal, natomiast odbywa się rzut kulą kobiet, mężczyzn, rzut kulą osób niepełnosprawnych ruchowo – czyli na wózku lub poruszających się o balkoniku,

Wiele osób trenuje od kilku lub nawet kilkunastu tygodni, dzięki temu poprawiają rzeczywiście swoją kondycję. Olimpiada ma także niewątpliwe walory zdrowotne. – Wiadomo, że nie chodzi tu głównie o wyniki. Sportowe współzawodnictwo, przyjacielskie spotkanie z kolegami z innych warsztatów, placówek, przynoszą naszym podopiecznym mnóstwo radości – wyjaśnia A. Sadowski. – Możemy poszczycić się wspaniałą atmosferą.

Piękne oblicze sportu   Zawodnicy startowali w biegu na kilku dystansach Agata Combik /Foto Gość Piękne oblicze sportu   Dekoracja zwycięzców Agata Combik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama