Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ratusz na wrocławskim Brochowie znów zachwyci

Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia, poinformował jakie funkcje będzie pełnił budynek starego Ratusza na Brochowie.

- Po rozmowach z Radą Osiedla Brochów, odnowa ratusza jest dla nas sprawą priorytetową. Docelowo chcemy stworzyć w tym miejscu centrum aktywności dla lokalnych mieszkańców - powiedział Jacek Sutryk.

Projekt zakłada kompleksowy remont, przebudowę oraz rozbudowę budynku starego ratusza na Brochowie oraz utworzenie w nim dwóch dziennych domów pomocy na 60 miejsc dedykowanych osobom niesamodzielnym, w szczególności osobom starszym. Zaplanowano też wdrożenie usług opiekuńczych i wspierających, zapewniających aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej oraz społecznej, a także udział w zajęciach ruchowych, rehabilitacyjnych, rekreacyjnych i towarzyskich. Docelowo obiekt będzie lokalnym centrum aktywności społecznej.

Budynek zostanie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie zaplanowano specjalne sale szkoleniowe, sale do kinezyterapii, pokoje wypoczynkowe, gabinety pielęgniarek i psychologa, szatnie, pomieszczenia gospodarcze oraz jadalnię. Będzie także sala komputerowa wyposażona w sprzęt IT, niezbędny do prowadzenia zajęć.

Prace budowlane obejmą remont dachu i elewacji wraz z ociepleniem, wymianę stolarki okiennej i drzwi, wymianę instalacji wewnątrz budynku, zmianę systemu ogrzewania, montaż automatycznego systemu wentylacji oraz energooszczędnego oświetlenia. Zakres przebudowy obejmie także zagospodarowanie terenu przy budynku, na którym pojawi się mała architektura, siłownia plenerowa i altana.

Projekt powstaje z inicjatywy miasta, we współpracy z Radą Osiedla Brochów. Za część inwestycyjną będzie odpowiedzialny Zarząd Inwestycji Miejskich, natomiast za realizację projektu i wyposażenie - Miejskie Centrum Usług Socjalnych.

- To jedna z wielu inwestycji, które będziemy realizować wspólnie z mieszkańcami i przede wszystkim dla mieszkańców - dodał dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.

Koszt prac budowlanych wraz z wyposażeniem wyniesie niecałe 5 mln zł. Prace przy inwestycji rozpoczną się już w październiku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama