Nowy numer 42/2018 Archiwum

Dla sióstr, braci, w zakonach i nie tylko

Misjonarze klaretyni zapraszają na Kurs Teologii Życia Konsekrowanego. Inauguracja zajęć w tym roku akademickim i pierwszy zjazd odbędzie się 7 października.

Uroczystej Mszy św. w parafii pw. św. Wawrzyńca o 11.00 przewodniczyć będzie bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.

Kurs jest wpisany w działalność Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego. Z wykładów korzystają osoby konsekrowane, także należące (czy przygotowujące się) do indywidualnych form życia konsekrowanego.

Organizatorzy wyjaśniają, że udział w Kursie TŻK traktowany często jako element formacji początkowej lub przygotowania się do profesji wieczystej; wiele osób swoją obecność w Instytucie traktuje jako istotny element osobistej formacji. Słuchaczami bywają także ci, którzy chcą – według słów Apokalipsy – powracać do „pierwotnej miłości”, jaka z upływem lat mogła zostać „przygnieciona” codziennymi obowiązkami. Wiedza zdobyta podczas kursu stanowi doskonałą pomoc dla osób zajmujących się formacją (mistrzynie i mistrzowie postulatów, nowicjatów i junioratów).

Instytut TŻK w tym roku akademickim zmienił swoją siedzibę i miejsce wykładów; mieści się teraz przy parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu, przy ul. Odona Bujwida 51; wejście B. Więcej informacji: www.klaretyni.pl, psiktzk@gmail.com, tel. 71 328 29 03.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy