Nowy numer 50/2018 Archiwum

Święte Wzgórze rozśpiewane

XVI Spotkanie z Poezją i Piosenką Religijną odbędzie się 17 września na wrocławskich Osobowicach.

Rozpocznie je Msza św. odprawiona w południe w kaplicy pw. Nawiedzenia NMP na Świętym Wzgórzu (ul. Lipska 17). Następnie rozpocznie się prezentacja scholi wrocławskich kościołów. Gościem specjalnym spotkania będzie tym razem Tomasz Krajewski. Nie braknie dodatkowych atrakcji, jak kiermasz prac plastycznych dzieci z klubu AKSON czy możliwość zwiedzania wystawy w podziemiach kaplicy.

Święte Wzgórze, zwane też Górą Kapliczną, znajduje się w okolicy, gdzie już tysiące lat temu w prastarych grodziskach tętniło życie. W XVIII w. – zwłaszcza po cudownym uzdrowieniu pewnego wrocławskiego kantora – Święte Wzgórze stało się ośrodkiem maryjnego kultu. W kaplicy na wzniesieniu czczona jest figurka Matki Bożej Osobowickiej, a w jej krypcie mieści się grobowiec rodziny Kornów, bardzo zasłużonej dla Osobowic. Ostatnio odradza się na Górze Kaplicznej ruch pielgrzymkowy – niegdyś bardzo intensywny. Obok kaplicy, w cieniu starych drzew znajdują się zabytkowe stacje Drogi Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy