Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wygraj bilety na koncert

Zapraszamy na muzyczną ucztę, podczas której zasmakować można w dźwiękach rozbrzmiewających we wrocławskiej katedrze kilkaset lat temu.

Dla czytelników mamy 3 pojedyncze bilety na koncert kwartetu Stoltzer Ensemble „Muzyka wrocławskiej katedry”, który odbędzie się 23 września o 18.00 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Wrocławski kwartet zaprezentuje twórczość Thomasa Stoltzera (1480–1526) – renesansowego kompozytora i kapelmistrza katedry wrocławskiej, a także Heinricha Fincka, który był jego nauczycielem. Wśród utworów znajdą się między innymi części Mszy obu kompozytorów, a także Stoltzerowskie „Te Deum”. Zostało napisane specjalnie dla wrocławskiej katedry i w niej odbyło się jego prawykonanie. W czasie koncertu będzie można usłyszeć wyjątkowy instrument – pozytyw organowy. Zagra na nim Marek Pilch.

Bilety zostaną przekazane trzem osobom, które jako pierwsze prześlą na adres wroclaw@gosc.pl prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe: W jakich latach żył Thomas Stoltzer? Prosimy, by w temacie wiadomości mailowej napisać "konkurs".

Przypominamy, że to już ostatnie chwile, by zobaczyć wystawę „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej”. Dostępna jest w Muzeum Narodowym do 24 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama