Nowy numer 33/2022 Archiwum

Poddana, wyzwolona, czyli jaka?

Jak to jest z tym poddaństwem kobiet? Zapraszamy na Dzień Skupienia dla Kobiet, który już 23 września w parafii pw. Matki Miłosierdzia we Wrocławiu. W planie konferencja z biblistką i wybitnym terapeutą

Spotkanie rozpocznie się 23 września w kościele przy ul. Brücknera 20/22 o godzinie 12.15, a zakończy się po godzinie 16. Zapisy są prowadzone pod adresem mailowym: skupieniekobiet@gmail.com.

- Pochylimy się nad sformułowaniem, które pada w Liście do Efezjan: „Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu”. Często przywoływany fragment jest wyrwany z kontekstu, a przez to źle rozumiany, więc naturalnie budzi w kobietach emocje sprzeciwu. A gdy przeczytamy całość, wygląda to zupełnie inaczej. Kontekst ma tu ogromne znaczenie i to wytłumaczy nam dr Ania Rambiert-Kwaśniewska, biblistka - zapowiada Elżbieta Gładka, organizatorka dnia skupienia.

 Drugą konferencję pod hasłem „Bycie przy sobie w chaotycznym świecie” wygłosi psychiatra i terapeuta, dr Witold Simon.

- To profesjonalista w kilku dziedzinach medycyny, jeden niewielu ludzi, którzy na poważnie zajęli się syndromem poaborcyjnym, wszechstronny specjalista. Opowie nam o tym, jak kobieta musi być poddana, a przy tym wierna sobie. Powinna się wsłuchiwać w siebie i nie uciekać od tego. Nie dać się poprawności politycznej, ale umieć nazwać otwarcie to, co czuje. Potrafić zadać samej sobie pytania: Dlaczego to we mnie jest? Co się ze mną dzieje? Jaką mam świadomość siebie? - opisuje E. Gładka.

Organizatorka podkreśla, że gdy kobieta ma dobrą relację z sobą samą, potrafi tworzyć udane relacje z innymi. Na koniec Dnia Skupienia dla Kobiet zaplanowano adorację przed Najświętszym Sakramentem.

- Chciałabym, byśmy podczas tej osobistej chwili z Bogiem przeanalizowały ewangeliczną sytuację spotkania Jezusa z Samarytanką przy studni. Ona przychodzi z dzbanem, który jest symbolem naszych pragnień. Jezus wchodzi z nią w dialog i konfrontuje ją z sobą samą. Na tej adoracji każda z nas będzie mogła przed Najświętszym Sakramentem skonfrontować się z tym, co usłyszała.  Aby te prawdy zakorzeniły się w sercu - opowiada Elżbieta Gładka.

Plan spotkania 23 września:

12.15 - Msza Święta

13.00 - Pierwsza konferencja: biblistka dr Anny Rambiert-Kwaśniewskiej „Błogosławione poddaństwo? Rzeczywiste przesłanie tablicy małżeńskiej z Ef 5,21-33”

13.50 - 14.25 - Przerwa na herbatę lub kawę

14.30 - 14.40 - Świadectwo szczęśliwej i poddanej żony

14.45 - 15.30 - Druga konferencja: psychiatra i terapeuta, dr Witold Simon „Bycie przy sobie w chaotycznym świecie”

15.30 - 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu + możliwość spowiedzi

16.00 - Zakończenie z błogosławieństwem

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama