Nowy numer 4/2023 Archiwum

Młodzi mają głos w Kościele!

Młodzi katolicy z całego świata wypełniają ankietę przed Synodem Biskupów "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania". Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży we Wrocławiu zachęca, by wykorzystać tę doskonałą okazję do wyrażenia opinii.

Ankieta jest międzynarodowa, anonimowa i dotyczy osób między 16., a 29. rokiem życie. Jej celem jest stworzenie możliwości dla młodych, aby zostali usłyszani, aby wyrazili siebie, opowiedział o tym, kim są i co chcieliby powiedzieć innym. W linku poniżej odsyłamy do polskiej wersji. 

- To bardzo dobre narzędzie, by zebrać opinie młodych ludzi, którzy tworzą Kościół. Ten głos będzie brany pod uwagę podczas XV Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, który odbędzie się w październiku 2018 r. w Watykanie - mówi ks. Zbigniew Kowal.

Duszpasterz młodzieży we Wrocławiu zachęca młodych archidiecezji wrocławskiej i nie tylko do podjęcia internetowego wyzwania. Ankieta pozwala wypowiedzieć się młodym ludziom na temat wiary i jej miejsca w ich życiu. Zadaje pytania o cechy charakteru, podejście do życia, marzenia, przyszłość, o zaufanie do poszczególnych instytucji i osób, które nas otaczają (od rodziców po kontakty wirtualne).

Jeśli chcesz wypełnić ankietę, kliknij TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy