Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przyjdź do Jezusa nocą

To bardzo dobra okazja, by porozmawiać z Panem Bogiem "twarzą w twarz". Zapraszamy na "Noc Nikodema".

Przez 9 pierwszych piątków miesiąca (od tego wypadającego 6 października) Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży we Wrocławiu zaprasza na Katedralną 4.

Spotkanie rozpoczyna się od wspólnej kolacji (każdy przynosi ze sobą kanapki), potem uczestnicy słuchają konferencji, dzielą się swoimi przeżyciami w mniejszych grupach. Następnie modlą się wspólnie na Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Całonocne czuwanie składa się z dwóch części: pierwszą prowadzą animatorzy, druga odbywa się w ciszy i jest osobistym spotkaniem z Jezusem na modlitwie. To czas na spowiedź, indywidualną refleksję lub rozmowę z kapłanem, siostrą zakonną bądź osobą świecką. Dla mniej wytrwałych przewidziano możliwość prostego noclegu (trzeba zabrać ze sobą śpiwór i karimatę). Noc Nikodema kończymy się o 6 rano Jutrznią i wspólnym śniadaniem.

- Chcemy y uczyć się, jak mądrze podejmować decyzje, dokonywać życiowych wyborów i odkrywać, do czego jesteśmy powołani. Te spotkania właśnie ze względu na historię patrona i porę wydarzenia nazywamy Nocą Nikodema. Cykl powstał z myślą o młodych ludziach: uczniach szkół ponadpodstawowych, młodych dorosłych rozpoczynających studia bądź pracę, którzy chcą odkryć, jak dobrze i mądrze kształtować swoją przyszłość - mówi ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży w archidiecezji wrocławskiej.

Jak podkreśla, Nikodem był kimś, kto miał pozycję, cieszył się szacunkiem otoczenia. A jednak coś nie dawało mu spokoju. Wiedział wiele, ale wciąż miał pytania i szukał odpowiedzi. Dlatego przyszedł do Jezusa nocą. A może chciał poznać prawdę o sobie? To, co usłyszał, nadało sens jego życiu.

Program Nocy Nikodema (ul. Katedralna 4):

 • 19.00 – kolacja, zawiązanie wspólnoty,
 • 20.00 – konferencja,
 • 20.45 – rozmowa w grupach na tematy z konferencji,
 • 21.30 – msza święta,
 • 22.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem i rozważaniami,
 • 23.30 – modlitwa w ciszy, okazja do rozmowy i spowiedzi,
 • 0.30 – indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (po błogosławieństwie możliwość dalszej adoracji w ciszy, spowiedzi, rozmowy; dla chętnych możliwość noclegu,należy zabrać śpiwór i karimatę)
 • 6.00 – Jutrznia, śniadanie.

Co zabrać ze sobą?

 • kanapki na kolację i śniadanie,
 • notes, długopis,
 • w przypadku noclegu: śpiwór i karimatę.

Terminy spotkań: 6 października 2017, 3 listopada 2017, 1 grudnia 2017, 5 stycznia 2018, 2 lutego 2018, 2 marca 2018, 6 kwietnia 2018, 11 maja 2018, 1 czerwca 2018.

Wcześniejsze zgłoszenie obecności pomoże organizatorom lepiej przygotować spotkanie, dlatego można zapisywać się przez formularz TUTAJ. Internetowe zapisy nie są obowiązkowe, można także przyjść bez wcześniejszej rejestracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama