Nowy numer 23/2021 Archiwum

Prapremiera filmy "Dwie korony"

Zapraszamy do kina na pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe. Dla wszystkich tańsze bilety!

Z impetem wracamy z cyklem "Do kina z Gościem". Tym razem zaprezentujemy przed premierą długo oczekiwany film "Dwie korony", który przybliża wielką postać św. Maksymiliana Kolbe.

Jak zwykle proponujemy tańsze bilety. Po podaniu w kasie hasła "Gość Niedzielny" otrzymacie bilet w cenie 12 złotych. Dla każdego bez względu na wiek!

Seans specjalny rozpocznie się w czwartek 12 października o 18.30 w Multikinie w galerii Pasaż Grunwaldzki. Można już rezerwować miejsca na stronie kina - TUTAJ.

Warto dodać, że w filmie występuje plejada polskich gwiazd: Adam Woronowicz (o. Maksymilian Maria Kolbe), Cezary Pazura (brat Zeno), Maciej Musiał (zakonnik), Antoni Pawlicki (oficer Gestapo), Paweł Deląg (ks. Włodzimierz Jakowski), Artur Barciś (ksiądz kanclerz), Dominika Figurska (matka o. Maksymiliana), Sławomir Orzechowski (ojciec gwardian), Marcin Kwaśny (lekarz), Tadeusz Chudecki (biskup), Mateusz Pawłowski (mały Maksymilian), Arkadiusz Janiczek (brat Stanisław).

- Św. Maksymilian Kolbe miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Film pokazuje też jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem, opracował bowiem bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf - mówi Michał Kondrat, reżyser.

"Dwie korony" pokazują także piękno umysłu zakonnika i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztorów, które utworzył w Niepokalanowie i w Japonii. Klasztor w Niepokalanowie był największy na świecie pod względem liczebności.

Zobacz zwiastun filmu:

DWIE KORONY - oficjalny zwiastun / trailer
KONDRAT-MEDIA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama