Nowy numer 50/2018 Archiwum

Nie tylko Dzień Papieski

– Do Wrocławia przyjechałam na studia pedagogiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym – opowiada Daria Izydorczyk, stypendystka FDNT i „szefowa” wrocławskiej wspólnoty. Zaznacza, że oprócz przygotowania kolejnych dni papieskich i formacji każdy stypendysta jest zobowiązany do tego, by dobro, które otrzymał, przekazywał dalej.

Weronika Bełdycka podkreśla, że młodzież FDNT obchody Dnia Papieskiego przygotowywała sama.

– Były to przede wszystkim koncerty – od folkloru i folku po rap w wykonaniu Arkadio. Było też miasteczko rodzinne, w którym dzieci mogły m.in. pomalować twarze – wymienia. W czasie trwania wydarzenia rejestrowani byli również potencjalni dawcy szpiku kostnego. – Mówią o nas „żywy pomnik Jana Pawła II”, a często słysząc nazwę Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, ludzie nie wiedzą, z kim ją skojarzyć. Dlatego taka akcja jak Dzień Papieski na Placu Solnym we Wrocławiu to okazja, by porozmawiać, dać się poznać, pokazać, że jesteśmy młodymi ludźmi, mającymi pasje, którym FDNT pomaga je realizować – dodaje. – Wspólnota żyła, żyje i mam nadzieję żyć będzie. W co drugi wtorek, w parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu mamy spotkania, na które zapraszamy wszystkich studentów, nie tylko stypendystów – mówi ks. Bartosz Mitkiewicz, duszpasterz wspólnoty. Co tydzień w niedzielę o godz. 20 odprawiana jest Msza św., podczas której o liturgię dbają stypendyści.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy