Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielbienie z Maryją Królową

Trwają zapisy na warsztaty liturgiczno-muzyczne, które odbędą się od 15 do 17 grudnia w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu, na Nowym Dworze.

Zarówno warsztaty, jak i kończącą je modlitwę uwielbienia poprowadzą: Leopold Twardowski – muzyk, kompozytor, koordynator m.in. Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, inicjator Poznańskich Zaduszek Jazzowych, organizator Rekolekcji Na Fali Wielbienia, koordynator muzyczny obchodów jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu – oraz Ewa Sykulska – muzyk, wokalistka, dyrygent, wykładowca na UAM w Poznaniu. Opiekę duszpasterską nad uczestnikami sprawował będzie ks. Krzysztof Hajdun, proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej. Zapisy przyjmuje organizator wydarzenia – Piotr Lach (organista w parafii na Nowym Dworze): lachpiotr103@wp.pl, tel. 501 845 422.

– Nawiązujemy do „Wielbienia z Maryją Królową”, które odbyło się na Jasnej Górze w maju tego roku, w związku z 100. rocznicą objawień w Fatimie, a także 300. rocznicą koronacji jasnogórskiej ikony – tłumaczy P. Lach. O stronę muzyczną pamiętnego wydarzenia w Częstochowie zadbał wtedy właśnie Leopold Twardowski. W czasie warsztatów – na które mogą się zgłaszać wokaliści oraz instrumentaliści – nie braknie utworów przez niego skomponowanych.

Podczas warsztatów będzie można wysłuchać konferencji na temat liturgii, które wygłosi ks. Bartosz Dulęba z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama