Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pielgrzymi ruszyli do grobu św. Jadwigi

Pielgrzymkę rozpoczęło nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Tłumy pod matką wrocławskich kościołów gromadziły się kilka minut przed szóstą rano, by wziąć udział w krótkim nabożeństwie rozpoczynającym 38. Pieszą Pielgrzymkę do Grobu św. Jadwigi.

Poprowadził je ks. Henryk Wachowiak, ojciec duchowny Pieszej Pielgrzymki. Na wstępie przypomniał, że pielgrzymka trzebnicka powstała u progu pontyfikatu papieża św. Jana Pawła, by modlitewnie wspierać go w posłudze. Zaznaczył jednak, że pątnicy od setek lat przybywają do grobu św. Jadwigi, by wypraszać potrzebne łaski.

Pątnicy pomodlili się wspólnie Litanią do Krwi Najświętszej i otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po zakończeniu nabożeństwa główny przewodnik, ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski przypomniał najważniejsze organizacyjne rzeczy i przedstawił krótko wszystkie grupy. Następnie uformowała się kolumna pielgrzymkowa i pątnicy ruszyli w drogę.

Organizatorzy pielgrzymki spodziewają się nawet 10 tys. uczestników. Mają do pokonania ok. 30 km. Dojście do Trzebnicy jest planowane między 15.30 a 16.30. O 16.30 ma rozpocząć się Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.

Zapraszamy na wideotransmisję na żywo poprzez naszą stronę internetową.

Wkrótce pierwsze zdjęcia.

...i otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Można ruszać...   ...i otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Można ruszać... Karol Białkowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy