Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przeciw "Klątwie"

19 października w godzinach od 20.00 do 21.00 Akcja Katolicka organizuje pikietę protestacyjną pod siedzibą Impartu przy ul. Mazowieckiej. Uczestnicy zgromadzą się z logo AK oraz hasłami protestacyjnymi i będą odmawiać modlitwę różańcową.

W imieniu Zarządy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej prezes Janusz Wolniak wydał oświadczenie:

Ludzie wierzący nie mogą być obojętni, kiedy są świadkami zdarzeń obrażających nie tylko nasze uczucia religijne, ale zwykłą przyzwoitość. W imię wolności sztuki próbuje się w sposób wyjątkowo niegodny, obraźliwy i świętokradczy wmówić ludziom, że mamy do czynienia ze sztuką. A to jest tylko wybryk pseudoartystyczny.

Wzywamy organizatorów tej jawnej prowokacji do zaprzestania wystawienia tego przedstawienia, które w sposób niegodny, obraźliwy i świętokradczy traktuje postacie, symbole i treści, które dla człowieka wierzącego są najwyższymi wartościami i treścią życia.

Uważamy, że spektakl „Klątwa” nie służy budowaniu dobra wspólnego, zaburza pokój społeczny i jawnie demonstruje brak szacunku dla tradycji religijnej obywateli i wrażliwości wierzących, przeciw czemu wyrażamy zdecydowany sprzeciw.

Przypomnę, że obrazoburcze i szokujące przedstawienie pt. „Klątwa” planuje się wystawić w rocznicę zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, czyli 19 października, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog Wrocław.

Wyrażamy również nadzieję, że ludzie odpowiedzialni w naszym mieście, m.in. prezydent Miasta, radni, dyrektor Festiwalu „Dialog”, w tej sprawie nie pozostaną obojętni.

Apelujemy do osób odpowiedzialnych za prawo, by nie pozwalali na jego jawne łamanie. W związku z wystawieniem 19 października 2017r. we Wrocławiu obrazoburczej sztuki „Klątwa”, w tym dniu w godz. 20.00-21.00 Akcja Katolicka organizuje pikietę protestacyjną pod siedzibą Impartu na chodniku, na ul. Mazowieckiej. Nasz protest będzie polegał na zebraniu się pod naszym logo, z hasłami protestacyjnymi i odmawianiu modlitwy różańcowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama