Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielgrzymka trwa cały rok

Mamy dwie propozycje związane z pieszym pielgrzymowaniem. W obu warto wziąć udział, by nie zapomnieć, że cały czas jesteśmy w drodze...

W najbliższy piątek, 20 października, w katedrze wrocławskiej o godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza św w intencji Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej i pątników. Ta inicjatywa jest kontynuacją dzieła rozpoczętego w ubiegłym roku. Ideą, która przyświeca duszpasterzom, jest całoroczna integracja pielgrzymów ze wszystkich grup, również duchowych uczestników. Podczas comiesięcznych Eucharystii głoszone homilie nawiązują do pielgrzymowania.

Dzień później, w sobotę 21 października, po raz kolejny będzie można wyruszyć na szlak. Z okazji 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi oraz zakończenia roku jadwiżańskiego odbędzie się I Piesza Pielgrzymka z Brzegu Dolnego do Łososiowic. Początek zaplanowano w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski. Zbiórkę uczestników wyznaczona na 9.30. Pół godziny później kolumna pielgrzymki wyruszy w kierunku do kościoła fililalnego pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Pątnicy pokonają ok. 9 km. i dotrą do celu ok. godz. 12.30. Wtedy rozpocznie się Msza św. odpustowa z ucałowaniem relikwii patronki Śląska. Po Eucharystii zaplanowano drugą część spotkania - piknik z grillem, ciastami i... smalcem proboszcza.

Organizatorzy, duszpasterstwo parafii pw. NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym zachęca do przybycia do Łososiowic również rowerami lub samochodami.

Zobacz plakat promujący pielgrzymkę (wyświetli się cały po kliknięciu).

Pielgrzymka trwa cały rok  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama