W drodze do wspólnego celu

Odwaga i łaska - te dwa słowa nadały kierunek trzeciemu spotkaniu Parlamentu Młodych archidiecezji wrocławskiej. Tym razem młodzież spotkała się w Sulistrowiczkach i przez dwa dni zastanawiała się przede wszystkim, jak wspólnie przygotować obchody Niedzieli Młodych w Niedzielę Palmową w 2018 r.

- Pracowaliśmy w kameralnej, ale bardzo twórczej grupie, którą oprócz organizatorów, młodych z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, tworzyli reprezentanci Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, wrocławskiej wspólnoty stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", Góry Tabor Młodych i parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu (KSM). Prowadził nas diecezjalny duszpasterz młodzieży - ks. Zbigniew Kowal - relacjonuje Ada Kwiatkowska.

Duchową treścią trzeciego Parlamentu Młodych i zarazem hasłem XXXIII Światowego Dnia Młodych 2018 są słowa zaczerpnięte z fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga". W piątkowy wieczór i sobotnie przedpołudnie - w czasie wyprawy na Ślężę - uczestnicy Parlamentu medytowali nad tym biblijnym wezwaniem, zastanawiając się, czego mają się nie bać, do czego, dzięki postawie Maryi, czują się wezwani i w końcu jakich darów, łask doświadczają w naszych wspólnotach, parafiach i jakimi doświadczeniami mogą się podzielić.

- Ta duchowa refleksja oraz odprawiona na szczycie Ślęży w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Msza św. były wprowadzeniem do pracy w grupach projektowych, w których wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania: jak zorganizować Niedzielę Młodych tak, żeby była dla uczestników doświadczeniem spotkania z Bogiem, co zrobić, aby zachęcić młodych do udziału w tym wydarzeniu i jak się duchowo przygotowywać do niego w czasie Wielkiego Postu. Ten wysiłek zaowocował wieloma bardzo ciekawymi pomysłami - wyjaśnia A. Kwiatkowska.

Prace nad ich realizacją będą trwały przez kolejnych kilka miesięcy m.in. podczas spotkań w każdy drugi wtorek miesiąca "pod czwórką" na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Do współpracy zaproszone są wszystkie wspólnoty i grupy młodzieżowe naszej archidiecezji.

Po obradach, z inicjatywy gospodarzy - ks. Jakuba Bartczaka i wspólnoty Góra Tabor Młodych odbyła się integracja przy ognisku przy ognisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..