Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jak w niebie

Dziś wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wzięcia udziału w którejś z wymienionych inicjatyw. One pokazują, że celem naszej ziemskiej wędrówki jest życie w chwale nieba, i że ten cel jest jak najbardziej osiągalny. Pomóżcie nam też zrelacjonować wydarzenia.

Wierzymy, że dla wielu, którym niebo wydaje się wyimaginowaną rzeczywistością, poniższe propozycje dadzą do myślenia. Sednem naszej wiary jest osiągnięcie szczęścia wiecznego wynikającego ze spotkania ze zmartwychwstałym Chrystusem twarzą w twarz.

Poniżej prezentujemy tylko kilka propozycji na ostatni dzień października. Wiemy, że jest ich znacznie więcej, dlatego prosimy o informacje, byśmy mogli dopisać je do listy. Czekamy na maile pod adresem wroclaw@gosc.pl. Chcielibyśmy was zaprosić również do fotograficznego zrelacjonowania inicjatyw w waszych środowiskach, parafiach, szkołach. Nie wszędzie dojedziemy z naszymi aparatami, bowiem większość wydarzeń odbywa się w podobnym czasie. Zachęcamy więc do tego, byście to wy je pokazali światu za pośrednictwem naszej strony internetowej. Byłoby wspaniale, gdybyście wcześniej nas o waszych planach poinformowali (również mailowo). Wówczas na pewno nie przeoczymy żadnego zdjęcia, a możemy również kilka praktycznych rzeczy podpowiedzieć.

 • Wrocław. „Holy Wins - jak wygrywają święci” to marsz, który po raz kolejny wyruszy na wrocławski rynek. Spotkanie rozpocznie się w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych Mszą św. celebrowaną o 18.00 w kościele pw. NMP na Piasku pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego CMF. Następnie, po modlitwie za wstawiennictwem świętych, o 19.00, zaplanowano koncert zespołu ewangelizacyjnego wspólnoty "Dom Boży". O 19.45 w stronę rynku wyruszy radosny marsz - warto przynieść świece, wizerunki świętych, ubrać się w jasne barwy. Korowód przejdzie wokół rynku; spotkanie zakończy Apel Jasnogórski pod pręgierzem.
 • Wrocław. Parafie pw. NMP Królowej Pokoju i św. Jadwigi. Noc Świętych rozpocznie się Mszą św. u ojców oblatów na Popowicach o 18.00 w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października. Homilię wygłosi o. Kazimierz Lubowicki. Niedawno w oblackiej parafii gościły relikwie Krzyża Świętego z sanktuarium na Świętym Krzyżu; teraz modlitwie towarzyszyć będzie kilkadziesiąt relikwii różnych świętych (którym na koniec każdy będzie mógł oddać cześć). Po Eucharystii wyruszy procesja do kościoła na Kozanowie, gdzie odbędzie się niedługie nabożeństwo do św. Jadwigi - przewodniczki tegorocznego spotkania. Dzieci zaproszone są do przebrania się za świętych.
 • Wrocław. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia (aleja Aleksandra Brücknera 20/22), bal Wszystkich Świętych dla dzieci rozpocznie się 31 października o godz. 15:30 i potrwa do 17:20. Potem dzieci udadzą się na nabożeństwo różańcowe w parafii. Przebranie mile widziane. Zabawy, dobra muzyka i coś na ząb.
 • Wrocław. Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół organizuje doroczną Paradę i Bal Wszystkich Świętych w parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie. Spotkanie - przeznaczone dla dzieci do lat 12 - (przebranych za aniołów lub świętych) - rozpocznie się 31 października o 18.00 na boisku przy ul. Gitarowej (Osiedle Truskawokowe). Stamtąd uczestnicy przejdą ze śpiewem na ustach do kościoła pw. NMP Bolesnej przy ul. Tatarakowej. W salce parafialnej zaplanowano poczęstunek, a następnie tańce i zabawy. Więcej na www.strachocin.archidiecezja.wroc.pl.
 • Wrocław. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, od godz. 17.15, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jerzego odbędzie się Brochowski Korowód Świętych. Swoje zaproszenie organizatorzy kierują przede wszystkim pod adresem najmłodszych parafian, których zachęcamy do podjęcia wyzwania przygotowania stroju swojego ulubionego świętego, bądź świętej, czy swojego patrona. Na przebranych czeka słodki upominek. Ponadto ogłoszony został konkurs dla dzieci i młodzieży. Należy przygotować w dowolnej formie: rysunek, kolaż, plakat, zdjęcie, krótki film nawiązujący do postaci wybranego świętego lub świętej. Dla autorów trzech najciekawszych prac czekają nagrody.
 • Oława. Parafia pw. śś. Ap. Piotra i Pawła. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się wieczór uwielbienia pt. „Świętość? - Uwielbiam!”. Początek zaplanowano na godz. 19. W planie jest nabożeństwo do świętych „naszych czasów”, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia oraz, ok. 21.30 Msza św. w intencji uzdrowienia.
 • Środa Śląska. Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła. 31 października o godz. 16.30 dzieci - przebrane za świętych - spotkają się na Różańcu w kościele. Po modlitwie, w korowodzie, ze śpiewem na ustach uczestnicy wydarzenia przejdą do pobliskiego oratorium. Tam odbędzie się prezentacja świętych, zabawy integracyjne i poczęstunek. Warto zgłosić swoją obecność. Szczegóły można znaleźć na www.swandrzej-srodaslaska.pl.
 • Jelcz-Laskowice. Pochód Świętych połączy także w tym roku 31 października kościoły pw. Maksymiliana M. Kolbego i pw. NMP Królowej Polski (szczegóły w parafiach).
 • Marcinkowice. Parafia św. Marcina, wtorek, 31 października, początek 17:30. Na początku modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci, potem o godz. 18 Msza święta z udziałem dzieci. Po Eucharystii przemarsz świętych i na koniec spotkanie pod namiotem przy herbacie i słodkościach. Dzieci w każdym wieku są zaproszone. Rodziców zachęcamy do współpracy przy przygotowywaniu strojów dla dzieci.
 • Wołów. Parafia św. Wawrzyńca, wtorek 31 października, początek o 17.00, Msza św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza, 18:30 procesja z relikwiami świętych ulicami miasta, 19.00 - koncert bp. Antoniego Długosza i Majki Jeżowskiej w hali sportowej OSiR (ul. Panieńska 4).

           Zaproszenie na Holy Wins
White Studio

 • Milicz. 31 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odbędzie się „IV Noc Świętych”. Do udziału w spotkaniu są zaproszeni wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Organizatorzy zachęcają do przebrania się za świętego patrona i zabrania ze sobą instrumentów muzycznych. Początek zaplanowano na 17.00 w kościele św. Andrzeja Boboli. W programie wprowadzenie relikwii świętych i błogosławionych, Msza św. , korowód świętych i błogosławionych ulicami miasta. Na zakończenie, przy grocie Matki Bożej, przy kościele św. Michała Archanioła, odbędzie się Apel Jasnogórski, po którym zebrani będą mieli okazję ucałowania relikwii.
 • Kąty Wrocławskie. Już po raz drugi w parafia pw. śś. Ap. Piotra i Pawła organizuje Marsz Wszystkich Świętych . Inicjatywa rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Eucharystii uformuje się pochód, w którym mieszkańcy przejdą ulicami swojego miasta. Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny i do przebrania się za postaci świętych Kościoła.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama