Nowy numer 42/2019 Archiwum

Seniorzy zgłębiają teologię

Najstarsi studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu - słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II - rozpoczęli dziewiąty już rok akademicki.

Uroczystość odbyła się w archikatedrze wrocławskiej oraz auli PWT we Wrocławiu. Obecnie na UTW, działającym w strukturach papieskiej Uczelni we Wrocławiu studiuje 200 seniorów, zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu – zasadniczo w drugą i czwartą sobotę miesiąca i mają formę katechezy dla dorosłych, ujętą w ramy akademickie.

Oprócz zajęć dydaktycznych Uniwersytet proponuje swoim studentom wiele imprez o charakterze kulturalno-oświatowym oraz turystycznym, w których seniorzy zawsze chętnie uczestniczą.

UTW na PWT we Wrocławiu powstał w październiku 2009 r. z inicjatywy księdza arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, jako trzecia w stolicy Dolnego Śląska przyuczelniana placówka oświatowa dla seniorów (po UTW przy Uniwersytecie Wrocławskim i przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu).

– Serdecznie zachęcamy seniorów, zwłaszcza miasta Wrocławia (ale nie tylko), do wstępowania w szeregi słuchaczy UTW w PWT we Wrocławiu – mówi ks. prof. dr hab. Henryk Szeloch, kierujący UTW od początku jego istnienia. Uczelnia doczekała się już 530 absolwentów.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Dziekanatem PWT we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 9, lub pod numerem telefonu (71) 3229970.

Seniorzy zgłębiają teologię   Z koncertem wystąpił chór Apasjonata z UTW na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu Archiwum organizatorów

 

Seniorzy zgłębiają teologię   Wykład inauguracyjny wygłosił o. prof. dr hab. Jerzy Tupikowski CMF Archiwum organizatorów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL