Nowy numer 49/2020 Archiwum

Patriotycznie i sportowo

Ogólnopolskie mistrzostwa duszpasterstw akademickich w sportach halowych już za dwa tygodnie. Zapisy trwają jednak tylko do niedzieli 29 października.

Dotychczas oficjalnie zgłosiły się cztery duszpasterstwa - DA "Dach" (Wrocław), SDA "Most" (Wrocław), DA "Tratwa" (Tarnów), DA "Święta Anna" (Warszawa) - jednak organizatorzy są spokojni o frekwencję. Jak zaznacza Mateusz Giermek z DA "Wawrzyny" organizatorzy wiedz, że tylko formalności dzielą od zgłoszenia kolejnych uczestników. Wśród nich sąekipy z Poznania, Łodzi, kolejna grupa z Warszawy, Radomia, oraz z Wrocławia: "Maciejówka", "Dominik" oraz nowość we wrocławskim środowisku "Nieśmiertelni" z Akademii Wojsk Lądowych.

Podkreśla, że wciąż jeszcze są miejsca, ale trzeba się spieszyć. - Zapisy trwają do 29 października. Musimy je zamknąć, by wszystko dopiąć organizacyjnie na ostatni guzik - wyjaśnia. W turnieju może wziąć udział maksymalnie po 16 drużyn w każdej dyscyplinie. Rozgrywki będą się odbywały na dwóch halach sportowych, na których znajduje się kilka boisk do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej.

Początek zawodów zaplanowano na piątek 10 listopada. Inauguracja będzie miała miejsce w DA "Wawrzyny" ul. Bujwida) o godz. 19. Wtedy rozpocznie się Eucharystia. Po Mszy św. goście zostaną zakwaterowani w szkole podstawowej, która na trzy dni stanie się domem dla sportowców z duszpasterstw akademickich.

Mistrzostwa Polski to nie tylko zmagania sportowe, ale również okazja do wzmocnienia duchowego. Przy okazji Święta Niepodległości odbędą się rekolekcje, w których omówione zostanie hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna". Rekolekcjonistów będzie aż trzech. Pierwszego dnia o honorze będzie mówił o. Wojciech Kobyliński, duszpasterz "Wawrzynów", 11 listopada, o ojczyźnie będzie mówił ks. Mirosław Maliński, duszpasterz "Maciejówki", natomiast w niedzielę, 12 listopada, pierwszy człon hasła rozwinie bp Jacek Kiciński.

Więcej informacji można znaleźć na profilu "Mistrzostwa Polski Duszpasterstw Akademickich Wrocław 2017" na Facebooku i na stronie www.mistrzostwapolskida.pl gdzie można znaleźć link do formularza rejestracyjnego.

Imprezę współfinansuje Miasto Wrocław. Patronat medialny objął Gość Niedzielny.

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama