Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przyjęli męczennika

W kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu Laskowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przewodniczył jej abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Ponad rok temu z inicjatywy parafian i członków NSZZ Solidarność z fabryki Volvo rozpoczęto przygotowania do sprowadzenia relikwii. Proboszcz ks. Janusz Nowicki, po aprobacie abp. Józefa Kupnego otrzymał zgodę od kanclerza kurii białostockiej ks. Andrzeja Kakarenko. Przekazana została kropla krwi błogosławionego.

W homilii metropolita wrocławski przybliżył sylwetki św. Maksymiliana i oczekującego na kanonizację błogosławionego kapelana ludzi pracy. Podkreślał ich pełne oddanie Bożej Opatrzności. Takim był wyjazd franciszkanina do Japonii, aby bez znajomości języka założyć nowy klasztor w Nagasaki. Natomiast błogosławiony ks. Jerzy, mimo uszczerbku na zdrowiu, przetrzymał dwuletnią służbę wojskową w specjalnej kleryckiej jednostce w Bartoszycach. Obaj, przez swoją wiarę, byli przykładem dla otoczenia, także wątpiącego czy laickiego. Służyli bliźniemu aż po oddanie życia.

W uroczystej Mszy św., wraz z wiernymi, przedstawicielami Volvo i członkami "Solidarności", uczestniczyli samorządowcy różnych szczebli, którzy gratulowali ks. Januszowi Nowickiemu parafialnego jubileuszu. Zgromadzeni otrzymali pamiątkowy krzyż i album przedstawiający historię budowy parafii i kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama