Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trwają przygotowania do wyjazdu na ESM do Bazylei

Będzie to już 40. edycja animowanego przez braci z Taizé Europejskiego Spotkania Młodych.

Od wielu lat jedną z większych grup narodowych - uczestników ESM - stanowią młodzi Polacy. Zapewne i tym razem będzie podobnie. Zachęcamy do podjęcia przygotowań we wrocławskich puntach przygotowań i do zgłaszania swojego udziału. Rejestracji należy dokonać do 1 grudnia w jednym z poniższych miejsc:

Lista punktów przygotowań w archidiecezji wrocławskiej:

  • Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” - modlitwy: 22. listopada oraz 1. i 13. grudnia, godz. 20 (Msza Św. o 19:00),
  • Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych Archidiecezji Wrocławskiej - modlitwy odbywają się w każdą pierwszą niedzielę (godz. 15) i trzeci poniedziałek (godz. 17.30) miesiąca w kościele św. Piotra i Pawła na Katedralnej 4 we Wrocławiu.
  • Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu - modlitwy odbywają się w czwarte środy miesiąca o 19.15 w kaplicy,
  • Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jerzego we Wrocławiu - modlitwy odbywają się w każdy piątek, godz. 20,
  • Kościół pw. NMP na Piasku - modlitwy odbywają się w pierwsze środy miesiąca o 19.15 - najbliższa 8 listopada.

Europejskie Spotkania Młodych odbywają się zawsze na przełomie lat. Tym razem będzie ono miało miejsce od 28 grudnia 2017 r. do 1 stycznia 2018 r. w szwajcarskiej Bazylei. Szczegółowy program spotkania jest dostępny na stronie www.taize.fr/pl i na profilu "Taizé.Polska" na Facebooku.

Dotychczas w Polsce ESM odbywało się czterokrotnie. Gospodarzem były Warszawa (1999/2000), Poznań (2009/10) oraz dwukrotnie Wrocław (1989/90 i 1995/96). Możliwe, że w najbliższych latach bracia znów przyjadą do Polski. Po raz trzeci swoje zaproszenie wystosowała stolica Dolnego Śląska.

Zobacz kilka zdjęć z ESM w Pradze sprzed kilku lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama