Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szczęśliwa trzynastka

Papieski Wydział Teologiczny, jako jedyna uczelnia wrocławska, znalazł się w gronie 13 szkół wyższych w Polsce, które dostaną ministerialne wsparcie za poprawę poziomu kształcenia.

Podstawą rozdysponowania 95 milionów złotych jest parametryzacja, w ramach której w 2017 roku przeprowadzono kompleksową ocenę jakości działalności badawczo-rozwojowej szkół wyższych.

Jak powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, dodatkowa kwota jest rozdzielona pomiędzy grupy uczelni, które zdecydowanie poprawiły wyniki badań naukowych.

Wpływ na ocenę parametryczną miały m.in. osiągnięcia i potencjał naukowy i twórczy. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. "Biblia Polonorum", której V tom został uznany za teologiczną książkę roku PAN, Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji XX rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego "To czyńcie na moją pamiątkę", organizowane od blisko pół wieku Wrocławskie Dni Duszpasterskie czy od ponad trzydziestu lat Forum Młodych.

Oprócz PWT dodatkowe środki otrzymają: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Politechnika Lubelska i Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama