Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zbliża się premiera ciekawie zapowiadającego się spektaklu

W Integracyjnym Teatrze Arka trwają zaawansowane próby do przedstawienia pt. "Moja Polska - Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa".

Przedstawienie teatralne ”Moja Polska - Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa” jest poświęcone bohaterom Armii Krajowej, Szarym Szeregom, wspomnieniom kombatantów AK z Wrocławia: Zbigniewa Lazarowicza, Wandy Ciałki i Stanisława Wołczaskiego, a także zmaganiom z trudnymi czasami lat 20. XX w., stanem wojennym, latami 1982-1989.

Na kanwie opowieści o sztuce teatru i aktorstwa, o życiu starej aktorki-gwiazdy (Starej Polski), o konflikcie matki z córką (Młodą Polską) toczy się opowieść o dawnej i teraźniejszej Polsce. Jak piszą twórcy, spektakl to metafora zmagania się z niesprawiedliwością czasów, opowieść o niezwykłych postawach życiowych świadczących o wartościach, których jest zawsze za mało w każdym świecie i w każdych wiekach.

Obecność na scenie aktorów niepełnosprawnych jest zabiegiem artystycznym, podkreślającym, że wolność dotyczy wszystkich obywateli. Dając szansę pokazania swoich talentów tym "innym", wierzymy w to, że Światło Boże świeci nad każdą istotą żywą, człowiek jest cudem a talenty są dane przez Boga wszystkim ludziom bez wyjątków.

Więcej o spektaklu i rezerwacje biletów na stronie teatrarka.pl. Premiera jest zaplanowana na 25 listopada o 19.00 w Integracyjnym Teatrze Arka na ul. Menniczej 3 (Świdnicka 28) we Wrocławiu.

Przedstawienie powstało dzięki wsparciu finansowemu Miasta Wrocławia, Programowi  Wieloletniemu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu dotacyjnego" Niepodległa" , mecenatowi Fundacji KGHM , Fundacji PKO BP i Oddziałowi IPN we Wrocławiu.

Gość Niedzielny objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL