GN 48/2020 Archiwum

Abp Kupny powołał Grupę Medialną Johanneum

Otwieramy nowy rozdział w działalności medialnej naszej archidiecezji - mówi prezes powołanej przez metropolitę wrocławskiego grupy ks. Rafał Kowalski.

- Jej głównym zadaniem - wyjaśnia - jest przekazywanie Dobrej Nowiny oraz informacji z życia Kościoła nowocześnie i przystępnie dla wszystkich, upowszechnianie wartości chrześcijańskich i patriotycznych, a także inicjowanie i prowadzenie działań edukacyjnych i kulturalnych.

Jak się dowiedzieliśmy, w skład Grupy Medialnej Johanneum (nazwa pochodzi od patrona archidiecezji wrocławskiej św. Jana Chrzciciela) wejdą m.in. Katolickie Radio Rodzina, Telewizja Rodzina oraz portal internetowy, na którym będzie można znaleźć wiadomości z życia Kościoła oraz na temat spraw ważnych dla mieszkańców Dolnego Śląska.

Struktura przewiduje także powstanie agencji artystyczno-reklamowej, która będzie odpowiadała za szeroko pojętą działalność edukacyjną i kulturową. Do jej zadań należeć będzie m.in. przygotowanie koncertów, wystaw oraz jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez na terenie Dolnego Śląska - Nocy Kościołów. Grupa ma zająć się także profesjonalnym przygotowaniem fotografów, którzy będą mogli wykonywać zdjęcia podczas uroczystości religijnych. Prezesem grupy został mianowany dotychczasowy rzecznik archidiecezji wrocławskiej ks. dr Rafał Kowalski. Nominację otrzymał na 5 lat.

- Decyzja arcybiskupa wynika z obserwacji aktualnej sytuacji na rynku medialnym - tłumaczy ks. Kowalski, dodając, że metropolicie wrocławskiemu zależy na tym, by takie dzieła, jak Radio Rodzina czy Noce Kościołów oraz wyrosłe przy nich inicjatywy nadal się rozwijały i skutecznie realizowały swoją misję.

- To, co udało się osiągnąć zespołowi zbudowanemu przez dotychczasowego dyrektora radia, jest swoistego rodzaju fenomenem i na tym fundamencie chcemy budować nowy podmiot - opowiada duchowny odpowiedzialny za Johanneum. Zauważa przy tym, że dziś w świecie mediów skuteczniej radzą sobie te instytucje, które mogą zaproponować współpracę wielu kontrahentom.

- Dzięki temu, że będziemy prowadzić działalność usługową na różnych płaszczyznach: od edukacji i szkoleń poprzez inicjatywy kulturalne aż do działań promocyjnych czy reklamowych, wierzę, że skuteczniej uda nam się realizować główne zadanie naszej grupy, jakim jest ewangelizacja i informowanie o tym, czym żyje Kościół na Dolnym Śląsku - puentuje ks. Kowalski.

Jak się dowiedzieliśmy, pierwsze szkolenie dla fotografów, którzy chcą uzyskać stosowną licencję na wykonywanie zdjęć podczas uroczystości religijnych, ma zostać zorganizowane w styczniu 2018 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama