Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Pisz i wygrywaj

Tylko do 15 listopada czekamy na zgłoszenia do konkursu "My Polacy, my Dolnoślązacy" o Laur Złotego Pióra.

Do konkursu organizowanego przez liceum salezjańskie i wrocławską redakcję "Gościa Niedzielnego" zaproszeni są uczniowie trzecich klas gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego. W ścisłym finale znajdzie się 30 osób, które zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Uczestnicy mają za zadanie napisanie pracy w dowolnej formie (z wyjątkiem poezji) na jeden z dwóch tematów:

1. Te trzy hasła miejmy w życiu: „Pracę, jedność i wytrwałość” (K. Ujejski). Rada anachroniczna czy aktualna? Która z tych wartości, według ciebie, jest dziś najważniejsza?

2. Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności (o. Fabian Kaltbach OFM). Przedstaw swoje zdanie.

Prace konkursowe o objętości do dwóch stron formatu A4 w formacie .doc lub .docx, należy przesyłać, wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym do 15 listopada br. na adres: organizator@zlote-pioro.pl. Praca obowiązkowo powinna być zaopatrzona w metryczkę: imię i nazwisko, nazwa i adres szkoły, data urodzenia, klasa, imię i nazwisko oraz funkcja opiekuna (szczegółowe informacje zostały przesłane do szkół).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 grudnia br. o godz. 12 podczas uroczystej gali w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego (pl. Katedralny 1).

Regulamin i wszelkie dodatkowe informacje na www.zlote-pioro.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama