Nowy numer 49/2020 Archiwum

Światowy Dzień Ubogich

Ustanowiony został przez papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W archidiecezji wrocławskiej główne obchody, organizowane z inicjatywy abp. Józefa Kupnego, odbędą się w Oleśnicy.

W oleśnickiej bazylice św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy w niedzielę 19 listopada o 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. transmitowana przez TVP Polonia. Wezmą w niej udział m.in. bezdomni ze schroniska Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz więźniowie z pobliskiego Zakładu Karnego.

Abp Józef Kupny wyjaśniał w rozmowie z KAI, że wybór miejsca obchodów jest nieprzypadkowy: św. Jan Apostoł, patron oleśnickiej bazyliki, wzywał, by „nie miłować słowem i językiem, ale czynem i prawdą”, i przypominał, że „kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi”. Podkreślił, że ubóstwo należy rozumieć szeroko - dotyka ono człowieka także w wymiarze duchowym. W ludziach potrzebujących powinniśmy zobaczyć twarz samego Chrystusa.

Światowy Dzień Ubogich, odbywający się w tym roku po raz pierwszy, z inicjatywy papieża Franciszka będzie obchodzony zawsze w XXXIII Niedzielę Zwykłą, przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama