Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zjednoczone chóry na chwałę ojczyzny

Fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza na koncert i wykład w ramach cyklu "Człowiek - Wspólnota - Odpowiedzialność".

Miłość Ojczyzny należy do jednych z najważniejszych wartości i postaw społecznych człowieka. Może być czymś co nadaje prawidłowy kierunek podejścia do rozwoju społecznego i współpracy międzynarodowej.

Z tej okoliczności fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza na koncert zjednoczonych chórów: "Ars Cantandi" z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod kierunkiem Anny Grabowskiej-Borys oraz Zespołu Wokalnego "Rondo" pod kierunkiem Małgorzaty Podzielny.

Wydarzenie rozpocznie wykład dr. Stanisława A. Bogaczewicza z Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Zerwałeś Orle nasz Biały kajdany ... Rok 1918".

Wyjątkowym akcentem spotkania będzie wystawa o polskich bohaterach. Wybrani przez autora Pawła Jaszczuka "Niezłomni" stanowią ogniwo tradycji walki o niepodległość. Cykl portretów pokazuje jej ciągłość na przestrzeni pokoleń: od insurekcji kościuszkowskiej, przez powstania listopadowe, styczniowe, warszawskie do walki zbrojnego podziemia niepodległościowego.

Zapraszamy 29 listopada do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu na 19.00. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność" objętego patronatem honorowym metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego. Wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama