Nowy numer 48/2020 Archiwum

Do Jezusa nocą - jak Nikodem

Spotkania organizowane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży mają pomóc uczyć się, jak mądrze podejmować decyzje, dokonywać życiowych wyborów i odkrywać, do czego jesteśmy powołani. Skorzystać może każdy.

"Nikodem był kimś. Miał pozycję, cieszył się szacunkiem otoczenia. A jednak coś nie dawało mu spokoju. Wiedział wiele, ale wciąż miał pytania i szukał odpowiedzi. Dlatego przyszedł do Jezusa nocą. A może chciał poznać prawdę o sobie? To, co usłyszał, nadało sens jego życiu" - czytamy w zaproszeniu do udziału w spotkaniu "Noc Nikodema".

W najbliższy piątek, 1 grudnia, już po raz trzeci odbędzie się wydarzenie, na które zaproszona jest głównie młodzież. - Traktujemy ją bardzo szeroko. Są to gimnazjaliści i licealiści, ale w poprzednich miesiącach brało udział również sporo studentów - mówi ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji wrocławskiej.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. - Rozpoczynamy kolacją, następnie mamy małą integrację, konferencję i spotkanie w małych grupach. Dajemy czas na przemyślenie usłyszanych treści i zatrzymania się nad swoim życiem w świetle Słowa Bożego. Głównym punktem jest Eucharystia, po której rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystko kończymy śniadaniem o 6.00 w sobotni poranek - dodaje. Tym razem konferencję  o narodzinach z Ducha wygłosi ks. dr Jacek Froniewski, kanclerz Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. Mszy św. będzie przewodniczył bp Jacek Kiciński.

Ks. Z. Kowal podkreśla, że nie ma obowiązku uczestnictwa w całym programie. Można dołączyć w każdym momencie. - Dla tych, którzy mieszkają w pewnej odległości od Ostrowa Tumskiego jest przygotowane miejsce, by móc się trochę przespać. Trzeba przywieźć ze sobą śpiwór i karimatę. Warto też zabrać "coś" na wspólny posiłek.

W dotychczasowych spotkania brało udział każdorazowo ok. 50 osób. Organizatorzy zachęcają, by zgłosić swój udział w "Nocy Nikodema" poprzez wypełnienie formularza. Pozwoli to lepiej przygotować spotkanie. Rejestracja nie jest jednak konieczna - przyjść może każdy. Więcena na stronie www.mlodzimlodym.wroclaw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama