Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niedziela Radości z Królową

Zastanawiasz się, jak przeżyć czas Adwentu? Jednym z pomysłów jest udział w radosnym "Magnificat", jakie zabrzmi w kościele pw. Opatrzności Bożej przy ul. Nowodworskiej 17 grudnia.

Tego dnia, w III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości, o 16.00 rozpocznie się koncert będący zarazem modlitewnym spotkaniem: „Wielbienie z Maryją Królową”. Wystąpi chór uczestników warsztatów liturgiczno-muzycznych pod dyr. Ewy Sykulskiej (soliści: Leopold Twardowski – Poznań, Marta Dywicka – Warszawa), orkiestra symfoniczna, a także: Marcin Wiencierz – gitara, ks. Jacek Tomaszewski – gitara basowa, ks. Jacek Hołowacz – pianino, Radosław Jaszczyszak – perkusja.

Organizatorzy (parafia, proboszcz ks. Krzysztof Hajdun, organista Piotr Lach) zapraszają, by w III Niedzielę Adwentu, Niedzielę Radości, wyśpiewać z Maryją radosne „Magnificat”.

Koncert poprzedzają warsztaty (na które obowiązywały zapisy) – prowadzone przez Leopolda Twardowskiego oraz Ewę Sykulską, z konferencjami na temat liturgii głoszonymi przez ks. Bartosza Dulębę z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu. L. Twardowski to muzyk, kompozytor, koordynator m.in. Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, inicjator Poznańskich Zaduszek Jazzowych, organizator Rekolekcji Na Fali Wielbienia, koordynator muzyczny obchodów jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu. Ewa Sykulska jest muzykiem, wokalistką, dyrygentem, wykładowcą na UAM w Poznaniu.

– Nawiązujemy do „Wielbienia z Maryją Królową”, które odbyło się na Jasnej Górze w maju tego roku, w związku z 100. rocznicą objawień w Fatimie, a także 300. rocznicą koronacji jasnogórskiej ikony – tłumaczy P. Lach. O stronę muzyczną pamiętnego wydarzenia w Częstochowie zadbał wtedy właśnie Leopold Twardowski. W czasie warsztatów oraz koncertu nie braknie utworów przez niego skomponowanych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama