Nowy numer 49/2020 Archiwum

Coraz więcej zniżek na KDR

Aż 100 nowych partnerów z całego Dolnego Śląska dołączyło do programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Duża Rodzina". Setna umowa została podpisana w środę z Gminą Trzebnica.

Wieloodzietne rodziny zostawiają na rynku dużo kapitału we wszystkich branżach - zarówno w handlu, jak i w usługach. Rodziny 3+ są więc dla przedsiębiorców bardzo atrakcyjnymi partnerami. Na pewno jest to jeden z czynników, który sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców i instytucji oferuje ulgi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Jak zaznacza Lilanna Sicińska, negocjatorka umów partnerskich z ramienia ministerstwa i przedstawicielka wrocławskich struktury Związku Dużych Rodzin 3+, głównym celem jest jednak promowanie modelu dużej rodziny i rodziny w ogóle oraz wzbudzanie zaufania przedsiębiorców do klienta "rodzinnego". - Ten program właściwie temu ma służyć, to jest nasz cel, który daje obopólną korzyść klientom i przedsiębiorcom - wyjaśnia.

Dziś, 1 grudnia, weszła w życie umowa z setnym partnerem KDR na Dolnym Śląsku - Gminą Trzebnica. - Nie oznacza to wcale, że w programie jest tylko 100 firm i instytucji. Zdarzają się bowiem podmioty mające kilkanaście czy kilkadziesiąt oddziałów. Na Dolnym Śląsku jest 188 podmiotów spośród 3357 w całej Polsce. Oferują one korzyści dla wielodzietnych w 1258 oddziałach (w całym kraju 15224) - wylicza L. Sicińska.

W jakich branżach wielodzietni oczekują ulg? W badania przeprowadzonych w 2016 r. przez ZDR 3+, ankietowani wymieniali najczęściej wszystko, co było związane z dodatkową edukacją dla dzieci, ale też szkolenia dla rodziców. Dużo odpowiedzi dotyczyło eksploatacji i urządzania mieszkań oraz sportu, rekreacji i turystyki. Wśród stu nowych "dolnośląskich" umów wiele realizuje postulaty.

Burmistrz Trzebnicy, Marek Długozima podkreśla, że w gminie od lat realizowana jest polityka prorodzinna. W rzmowie z "Gościem" przypomina, że już w 2013 wprowadzona została karta "Trzebnicka Rodzina 3+". - Na Dolnym Śląsku byliśmy prekursorami. Wyprzedził nas tylko Wrocław. Nasza oferta od początku była bardzo atrakcyjna - 50 proc. zniżki na basen, do kina, darmowy przejazd komunikacją miejską, dodatkowe punkty przy rekrutacji do przedszkoli - ta część naszej oferty do dziś cieszy się ogromną popularnością - przekonuje.

Dotychczasowa oferta skierowana była do wewnątrz, do mieszkańców gminy. Partnerstwo z KDR pozwala na ulgi (20 proc.) wszystkim dużym rodzinom, niezależnie od miejsca zamieszkania. - Zapraszamy rodziny wielodzietne z całej Polski na basen, do nowo otwartej kręgielni, do kina, a także do naszej przychodni, gdzie mogą skorzystać z pakietu zabiegów, który jest oferowany komercyjnie - dodaje.

Listę punktów honorujących KDR można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl lub korzystając z bezpłatnej aplikacji KDR.

Więcej na ten temat w "Gościu Wrocławskim" nr 49 z datą 10 grudnia 2017 r.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama