Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wigilijne Dzieło Pomy Dzieciom 2017 zainaugurowane

Podczas konferencji prasowej pierwsze tegoroczne świece zapalili abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski, oraz ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Od jutra świece będzie można kupować w parafiach.

W wigilijny wieczór na stołach wiernych archidiecezji wrocławskiej zapłonie ponad 80 tys. świec. Uroczystej inauguracji akcji dokonano już dziś, 2 grudnia. To 24. edycja wydarzenia, któremu w tym roku towarzyszy hasło: "Miłosierdzie jest jedno".

- Płomień tej świecy rozświetla ciemność, ale także daje ciepło. Rozpoczynając akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, chcemy zanieść to światło do rodzin, chcemy, by przy tym świetle rodziny cieszyły się świętami Bożego Narodzenia, by to światło nasze rodziny ogrzewało - mówił po symbolicznym zapaleniu świecy abp Józef Kupny. Natomiast wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak zachęcał Dolnoślązaków do wsparcia akcji. - Wchodzimy w okres szczególny w naszej tradycji. Wtedy zawsze jesteśmy sobie bliżsi w rodzinach. Ja zachęcam, byśmy się nie ograniczali do tych, którzy nas na co dzień otaczają. Pamiętajmy o tych, którzy są w potrzebie. Ta akcja daje nam taką możliwość - mówił.

- Na razie całą uwagę skupiamy na zbieraniu pieniędzy, dopiero później ta pomoc trafi do poszczególnych rodzin - mówił w rozmowie z dziennikarzami abp J. Kupny. Podkreślił, że ok. 230 tys. zł pozyskanych ze sprzedaży świec będzie przeznaczone na pomoc dzieciom za pośrednictwem diecezjalnej Caritas. Druga, taka sama część, będzie do dyspozycji parafialnych grup charytatywnych.

Na co konkretnie przeznaczone są pieniądze z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom? Głównie na opłacenie kolonijnego wypoczynku podczas wakacji. - Dodatkowo 10 gr. z każdej świecy to są środki, które będziemy kierowali dla dzieci z Ameryki Południowej. To jest piękne. Pamiętamy o dzieciach w parafii, w Polsce i o tych w Ameryce Południowej - dodał.

Świece są dostępne w parafiach archidiecezji wrocławskiej oraz w siedzibie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na ul. Katedralnej 7.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama