Nowy numer 42/2018 Archiwum

Pomóż w zbiórce żywności

W piątek i sobotę (8 i 9 grudnia) Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przeprowadzi zbiórkę w ramach akcji "Tak, pomagam". Aby sprawnie przebiegła, potrzeba ok. 700 osób, które poświęcą jej trochę czasu.

Tradycyjnie celem prowadzonych zbiórek żywności, odbywających się pod hasłem: "Tak, pomagam", jest zbiórka artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp., aby przygotować świąteczne paczki bożonarodzeniowe dla potrzebujących oraz na potrzeby placówek Caritas.

- Zachęcamy, by pomóc, stanąć w sklepie i zachęcić ludzi do podzielenia się zakupami. Te artykuły zbierane będą do koszy, a my później stworzymy z nich ponad 400 paczek, które przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej archidiecezji. Swoje zgłoszenia można przesyłać na adres: wolontariat@wroclaw.caritas.pl - mówi Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

W akcję "Tak, pomagam" będzie zaangażowanych ponad 700 osób w ok. 70 sklepach. - Żeby taką dużą akcję przeprowadzić, potrzeba wielu rąk do pracy, ale jeszcze więcej tych, którzy do naszych koszy włożą produkty. Dlatego jeśli zobaczymy 8 i 9 grudnia wolontariuszy Caritas, nie wahajmy się ani przez moment i dołączmy do akcji. Zbieramy produkty długoterminowe oraz jakieś miłe niespodzianki dla tych, do których dary trafią - zachęca.

Każdego roku udaje się zebrać ponad 20 ton żywności.

Tak w ubiegłym roku promował akcję "Tak, pomagam" ks. Jakub Bartczak:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy