Nowy numer 46/2018 Archiwum

Zapakowali zabawki, słodycze i dobre serce

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu przekazali dosłownie wielką pakę prezentów dla swoich ubogich rówieśników.

- Co roku podejmujemy to wyzwanie w ramach akcji „Nasza Paka”. To już tradycja w naszej szkole. Każda klasa przygotowuje paczki dla dziecka w określonym wieków, np. klasy I-III - dla dzieci w przedziale wiekowym 7-10 lat itd. Przekazaliśmy słodycze, gry, zabawki, puzzle itp. - tłumaczy Marlena Kubacka, pedagog szkolny.

W środowy poranek uczniowie klasy III oficjalnie przekazali paczki do wrocławskiej Caritas. - Cieszy nas to, że co roku akcja w szkole się rozrasta. Widzimy, że klasy się mobilizują przy współpracy z rodzicami. Ten pozytywny odzew pokazuje, że dzieci rozumieją potrzebę dzielenia się z uboższymi od siebie - mówi M. Kubacka.

Akcja „Nasza Paka” ma nie tylko przynieść uśmiech dzieciom z ubogich rodzin, ale zawiera też walor wychowawczy. - Chcemy, aby nasze społeczeństwo było wrażliwe na słabszych i potrzebujących. Aby tak się stało, trzeba takiej postawy uczyć już dzieci. Przyjmujemy słodycze i zabawki, ale prosimy o nowe rzeczy, żeby ta paczka rzeczywiście ucieszyła, nie była smutną paczką - mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas, która ma pod opieką potrzebujące rodziny, a co za tym idzie - i ubogie dzieci.

Finałem całej inicjatywy będzie rozdanie prezentów przez św. Mikołaja 23 grudnia, w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia. Świętemu pomagać będzie abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy