Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tak, pomagam!

Dziś i jutro podczas zakupów można spotkać wolontariuszy Caritas. Będą zachęcać do pomocy potrzebującym przed świętami i przekazania artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia. Z zebranych darów powstaną świąteczne paczki dla potrzebujących wsparcia.

W archidiecezji wrocławskiej w zbiórkę zaangażowanych jest ponad 700 wolontariuszy, którzy przeprowadzą akcję w 80 sklepach. Organizatorzy szacują, że dzięki tegorocznej zbiórce z przygotowanych paczek skorzysta 4200 osób.

Podczas przedświątecznej zbiórki "Tak, pomagam!" wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia (np. kasza, mąka, cukier, ryż, kawa itp.). Produkty będzie można pakować do specjalnych koszy oznaczonych plakatem akcji. Z przekazanych produktów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także dla osób, których nie stać na zakup żywności.

Akcja "Tak, pomagam!" będzie przeprowadzona w godz. 12-20 w piątek i 10-20 (lub do godziny zamknięcia sklepu) w sobotę.

Listę placówek, które przyłączyły się do akcji Caritas w archidiecezji wrocławskiej, można znaleźć TUTAJ.

W całej Polsce w przedświątecznej zbiórce "Tak, pomagam!" weźmie udział 20 tys. wolontariuszy. Akcja potrwa 8 i 9 grudnia (piątek i sobota) w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych. Zbiórka odbędzie się po raz 13. Organizatorzy szacują, że artykuły zebrane w ramach zbiórki trafią do ponad 70 tys. potrzebujących osób.

Tak w ubiegłym roku promował akcję "Tak, pomagam" ks. Jakub Bartczak:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama