GN 28/2018 Archiwum

Orszak z gwiazdą

Już po raz 8. ulicami stolicy Dolnego Śląska przejdzie pochód wrocławian chcących oddać pokłon Bożemu Dziecięciu.

Mamy już dość spore doświadczenie przy organizacji Orszaku Trzech Króli. Staramy się jednak nie popaść w rutynę i sprawić, by za każdym razem pojawił się jakiś nowy element – mówi Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy wydarzenia.

„Nowości” zawsze są pewnym magnesem, by dołączyć i zobaczyć, a przede wszystkim – by po raz kolejny poczuć wspólnotę w drodze do Nowonarodzonego. – W 2018 r., z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, postaramy się o akcenty patriotyczne. Wśród aktorów pojawią się np. znane polskie postacie historyczne, również ze świata kultury. Mamy nadzieję, że widzowie orszaku rozpoznają narodowego wieszcza czy żołnierzy Tadeusza Kościuszki. Harcerze i skauci także planują historyczne przebrania. Wszystko po to, by w ten skromny sposób przekazać historię najmłodszym uczestnikom – wyjaśnia. Pojawi się także postać latarnika wrocławskiego. – W najstarszej części miasta, na Ostrowie Tumskim, wciąż zapala latarnie gazowe, wszystkim kojarzy się z Wrocławiem. Sam jest mało widoczny, ale przekazuje światło, które dla nas jest ważnym symbolem. Podążamy przecież z ufnością i radością za Światłem do Prawdy – dodaje. Oczywiście nie braknie stałych scenek, a wśród nich walki Dobra ze Złem. Przygotowywana jest jej kolejna sportowa odsłona-niespodzianka. – Na pewno naszą radością, choć nie nowością, jest gość koncertowy. Już dziś zapraszamy na wspólne kolędowanie z Arką Noego – zdradza Elżbieta Woźniak-Łojczuk. Poprzednim razem, gdy ten zespół grał podczas wrocławskiego orszaku, frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania, ale – jak podkreślają organizatorzy – nie liczba ludzi jest najważniejsza. – Oczywiście chcielibyśmy, by było nas jak najwięcej, ale pobijanie rekordów nie jest naszym celem. Najważniejszym elementem jest wyruszenie z Trzema Mędrcami do Betlejem, by oddać pokłon Dziecięciu. To nasze świadectwo wiary i radości z Bożego Narodzenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma