GN 28/2018 Archiwum

Liczy się pomoc potrzebującym

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej wsparli dzieło Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Ks. Piotr Jakubuś, kapelan Krajowej Administracji Skarbowej, zaznacza, że pracowników instytucji wcale nie trzeba było przekonywać do włączenia się w przygotowanie paczek. - Pracują tutaj funkcjonariusze i pracownicy, którzy mają wielkie i dobre serca. Już wcześniej włączali się w inne inicjatywy - Szlachetną Paczkę (zebrano ok. 18 tys. zł) czy oddawanie krwi dla chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - mówi.

Marta Tarnowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, wyjaśnia, że takie akcje pomagają także samym pracownikom. - Przypomnę tylko, że 1 marca połączyliśmy się z funkcjonariuszami celno-skarbowymi i dawnymi pracownikami kontroli skarbowej. Ludzie wciąż się nie znają, a jest nas prawie 5 tys. Zbiórka Caritas wymaga wzajemnego kontaktu, a co za tym idzie - poznajemy się nawzajem - wyjaśnia.

Pani rzecznik zaznacza, że takie zaangażowanie nie jest związane z żadnym wyznaniem. - Po prostu chcemy pomóc ludziom. Dla nas mniejsze znaczenie ma to, komu pomagamy, jeśli tylko mamy gwarancję, że dystrybucja tych dóbr jest w rękach dobrych i uczciwych ludzi - dodaje.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przekazała torby "Talentu Miłosierdzia" do Izby Administracji Skarbowej, urzędów skarbowych we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Pracownicy instytucji wypełnili darami ok. 80 toreb.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma