Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tego jeszcze nie grali - bańki mydlane i rap

Zapraszamy w niedzielę o godz. 21 na transmisję na żywo ks. Teodora Sawielewicza i diakona Adama Bilskiego. Będą oni odpowiadać na pytania internatów, ale także zaprezentują swoje talenty.

Transmisja będzie przeprowadzona na portalu Facebook. Udostępnimy ją równo o godz. 21 na naszym profilu (TUTAJ). 

Dlaczego dwóch duchownych archidiecezji wrocławskiej zdecydowało się na taką formę przekazu?

- Można się denerwować na kształt współczesnej kultury, można mówić: "Co za czasy, co za obyczaje", a można też wziąć środki współczesnej kultury, wejść tam, gdzie ludzie są i zacząć głosić Ewangelię na ich poziomie odbioru i zainteresowań - tłumaczy ks. Teodor Sawielewicz.

Jak podkreśla, nie chodzi o wyszukaną formę przepowiadania, raczej preewangelizację, czyli coś, co poprzedza ewangelizację.

- Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, żeby Ewangelia niosła się jak najdalej. Mamy nadzieję, że obejrzą tę transmisję m. in. ci, którzy potrzebują złamania stereotypu księdza i już dawno nic związanego z Kościołem nie oglądali - mówi nam ks. Teodor Sawielewicz, twórca internetowych rekolekcji adwentowych "Przebij iluzję, uwierz".

Codziennie ok. godz. 10 nowy odcinek tych rekolekcji pojawia się na stronie Gościa Wrocławskiego. Sprawdzajcie TUTAJ.

- Łączymy siły z diakonem Adamem, by uatrakcyjnić jeszcze bardziej to, co mamy do przekazania. Chodzi o dotarcie do współczesnego, często pogubionego człowieka na tym poziomie, na którym aktualnie jest, w takiej formie, w jakiej jest w stanie to przyjąć. Przy okazji przewiduję, że czeka nas mnóstwo śmiechu, gdy się zbierzemy we dwóch. Z Adamem byłem razem w seminarium, więc liczę na ciekawe dialogi i zabawne interakcje. Planujemy bańki mydlane, rapowanie - ja też coś mam w zanadrzu, oraz Q&A - dodaje ks. Teodor.

Jeśli chcecie być na bieżąco z takimi pomysłami, polubcie profil Gościa Wrocławskiego (TUTAJ) oraz te prowadzone przez ks. Teodora Sawielewicza (TUTAJ) i diakona Adama Bilskiego (TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama