Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na spokojne święta

750 paczek dla najuboższych wrocławian przygotowuje wrocławska Caritas. To część większego projektu finansowanego przez Gminę Wrocław i wspieranego przez Bank Żywności. Do czwartku trwa dystrybucja zaproszeń na spotkanie, podczas którego paczki zostaną wręczane.

Wrocławska Caritas rozpoczęła dziś (18 grudnia) wydawanie zaproszeń do odbioru paczek świątecznych przygotowywanych z gminą Wrocław. - To pomoc dla osób korzystających na co dzień z jadłodajni wrocławskich, ze schronisk i dla najuboższych - podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Łącznie przygotowanych będzie 750 paczek. - Przez najbliższe cztery dni będziemy zapisywać osoby, które chcą skorzystać z tej pomocy – wyjaśnia s. Aneta Banyś, wydająca zaproszenia. Aby to zrobić wystarczy przyjść do wrocławskiej Caritas na ul. Katedralną 7 w godzinach od 9.00 do 14.00 z dowodem osobistym. Nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń. Każdy otrzymuje imienne zaproszenie, które pozwoli mu 23 grudnia otrzymać świąteczną pomoc.

Przekazanie żywności jest bardzo ważnym zadaniem wspomagającym. 24 grudnia, przygotowana będzie Wrocławska Wigilia na pl. Solnym, na której ubodzy zjedzą pierogi, rybę i napiją się barszczu, natomiast w samo Boże Narodzenie i drugi dzień świąt jadłodajnie będą zamknięte. - W każdej paczce potrzebujący znajdą bochenek chleba i "coś" do chleba: konserwy, ser, parówki - wylicza Michał Brzeziński, koordynator akcji. - Będzie też czekolada i słodki napój dzięki zacieśnionej współpracy z Bankiem Żywności.

Zachęcamy by o zaproszeniach informować jak najszerzej. - Jeśli widzimy osoby bezdomne, ubogie, szukające pożywienia w śmietnikach, czy nocujące na naszych klatkach schodowych, albo mamy sąsiadów żyjących w ubóstwie nie wahajmy się zaproponować im takiej pomocy - zachęca ks. Dariusz Amrogowicz z wrocławskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama