Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świętujmy razem

Wrocławska Wigilia rozpocznie się 24 grudnia o 10.00 na pl. Solnym.

Na świąteczne spotkanie zapraszają Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, miasto Wrocław oraz AmRest. Z wrocławianami spotkają się i podzielą opłatkiem abp Józef Kupny, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia i oraz wojewody dolnośląskiego.

– To już trzecia taka wigilia w centrum miasta. Zaproszony jest każdy, kto znajduje się w niedostatku czy doskwiera mu samotność. W wydarzenie mogą zaangażować się wszyscy wrocławianie przez przygotowanie ciast – mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocław. – To jest spotkanie dla każdego, kto chce dzielić się czasem, dobrem, obecnością. Chodzi o to, by każdy mógł poczuć się członkiem wspólnoty – dodaje Anna Józefiak-Materna, dyrektor wrocławskiego MOPS.

Maria Grzybowska z AmRest precyzuje, że na pl. Solnym zostanie zaserwowanych 1000 porcji pierogów i ryby po grecku, ponad 200 litrów świątecznego barszczu, kapusta z grochem i śledzik z bułką (nie licząc domowych wypieków od wrocławian).

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, wyjaśnia, że oprócz Wrocławskiej Wigilii Caritas angażuje się w mnóstwo innych świątecznych akcji. – Razem z miastem przygotowujemy dla rad osiedli 1000 paczek. Ponadto w ramach zbiórki żywności zgromadziliśmy 20 ton produktów, które zostały przekazane dla potrzebujących rodzin (ponad 20 kg na jedną rodzinę) – tłumaczy. – Akcja „Nasza Paka” pozwoliła na przygotowanie ponad 200 prezentów dla dzieci (będzie je roznosił św. Mikołaj; grupie dzieci wręczy je abp Kupny 23 grudnia na Ostrowie Tumskim). Wydamy także 750 paczek dla ubogich – będzie to żywność na świąteczny posiłek, gdy zamknięte są jadłodajnie. W sumie będzie to 1000 paczek dla dzieci i najuboższych.

Ks. Amrogowicz wspomina także o obecnych od dawna na naszych stołach świecach wigilijnych, które pomogą Caritas zorganizować letni wypoczynek dla dzieci z uboższych rodzin, oraz o akcji „Rozpal ciepło”, która pozwoliła zgromadzić pieniądze na zakup węgla dla rodzin dotkniętych w tym roku nawałnicami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama