GN 48/2020 Archiwum

Pomysł na... sylwestra!

Chrześcijanin to człowiek pełen radości, dlatego powinien wchodzić w Nowy Rok z entuzjazmem.

Sylwestrowa noc może być świetną zabawą ze znajomymi, ale także z Panem Bogiem. W archidiecezji wrocławskiej coraz więcej wspólnot i parafii organizuje sylwestrowe bale o charakterze chrześcijańskim. Warto sprawdzić, czy nie ma takich  naszej okolicy czy parafii. 

- Głównym założeniem naszego balu jest pomoc innym. Inicjatywa ma charytatywny charakter. Przekazujemy zebrane fundusze na pomoc najuboższym przez ręce Caritas - mówi Andrzej Radzik, organizator sylwestrowego balu w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu. Zaznacza, że oprócz tego warto dawać przykład ludziom, że można wspaniale bawić się do białego rana nie używając alkoholu.

- W organizację jako wolontariusze włączają się wspólnoty formacyjno-modlitewne oraz parafia. Podczas balu przed posiłkiem wspólnie się modlimy, a o północy ksiądz proboszcz składa życzenia wraz z błogosławieństwem - opowiada A. Radzik.

Co roku wielką popularnością cieszy się Sylwester na górze Ślęży, który organizuje ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz parafii Sulistrowice.

- Zapraszamy wszystkich chętnych najpierw na Mszę św. sylwestrową 31 grudnia o godz. 22 w kościele na szczycie Ślęży. Po Eucharystii przygotujemy ciepły posiłek, odbędzie się koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana - mówi ks. R. Staszak.

W ubiegłym roku dzięki dobrej pogodzie uczestnicy mogli obserwować fajerwerki nad Wrocławiem. - Każdy jest mile widziany. I to nie tak, że robimy imprezę tylko dla wierzących. Będziemy się bawić jako naród i hucznie witać Nowy Rok - tłumaczy ks. Staszak.

Przy okazji sylwestrowej zabawy można zwiedzić najwyżej położoną świątynię w archidiecezji wrocławskiej, kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, który pięknieje z dnia na dzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama