Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Cenny dar dla ratowania życia

Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. T. Chałubińskiego 3 wzbogaciła się o ultrasonograf. Aparat USG ufundowany przez Urząd Miejski we Wrocławiu przekazał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. To idealny prezent z okazji dzisiejszego święta Świętych Młodzianków męczenników.

Stało się już tradycją, że tuż po świętach Bożego Narodzenia prezydent Dutkiewicz przekazuje klinice ginekologii i położnictwa specjalistyczny sprzęt do ratowania i diagnozowania najmłodszych pacjentów placówki. - W ostatnich latach rzeczywiście stało się tak, że jeden z największych mierników rozwoju cywilizacyjnego - umieralność okołoporodowa i umieralność niemowląt - spadł dwukrotnie - zauważył. Podkreślił, że to zasługa wielu osób, że z jednego z najgorszych miejsc w Polsce pod tym względem udało się wspiąć na jedno z najwyższych.

R. Dutkiewicz zaznaczył, że w przyszłorocznym budżecie zabezpieczone zostaną środki na kolejne zakupy sprzętu. - Liczę, że mój następca wyda je właściwie - dodał.

- Chciałbym podziękować panu prezydentowi, bo od wielu lat współpracujemy i od wielu lat miasto zasila nas nowoczesnym sprzętem diagnostycznym - mówi Piotr Pobrotyn, dyrektor USK. - Chcielibyśmy, by parametr statystyczny, który oceniamy, jeszcze bardziej się poprawiał. Rok 2017 będzie rekordowy dla Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK we Wrocławiu. W obu lokalizacjach - na ul. Chałubińskiego i na ul. Borowskiej - urodzi się ponad 4 tys. dzieci. To najlepszy wynik od 40 lat.

W ciągu ostatnich 10 lat Urząd Miasta przekazał USK sprzęt o wartości 2,3 mln zł. Dodatkowo środki zostały przekazane również na programy profilaktyczne i edukacyjne, co daje łączną kwotę 4,8 mln zł. - Z punktu widzenia Wrocławia to nie są wielkie pieniądze, ale na pewno są to najlepiej wydane pieniądze w ostatnich latach - puentuje prezydent R. Dutkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama