Nowy numer 5/2023 Archiwum

Trzej Królowie gotowi do drogi! A wy?

Szykujcie korony! 6 stycznia w całej Polsce Mędrcy i ich świty wyruszają oddać pokłon Dziecięciu. Oto miejsca w naszej archidiecezji, gdzie można do nich dołączyć. Jest ich 26!

Orszaki posegregowaliśmy alfabetycznie po nazwach miejscowości. Wystarczy kliknąć w literę alfabetu, by sprawdzić informacje: co?, gdzie? i jak?:

B   C D E F   G   H I   J   K   L   M   N   O   P R   S   T U   W   Z

 

Brodno (parafia św. Szczepana w Szczepanowie, dekanat Środa Śl.) - po Mszy św. odprawionej o 10.00 w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbe w Brodnie Trzej Królowie (wśród nich sołtys Brodna) przejdą przez całą wioskę w stronę świetlicy – do stajenki z żywymi postaciami. Po oddaniu hołdu Dzieciątku i kolędowaniu na uczestników orszaku będzie czekać barszcz, krokiety, ciasto, herbata. Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku.

Brzeg - Trzej Mędrcy rozpoczną wędrówkę po Eucharystii odprawionej o 11.30 w kościele św. Mikołaja. Królewski korowód przejdzie przez rynek (w okolicy ratusza mijając dwór Heroda), by dotrzeć do stajenki pod Brzeskim Centrum Kultury. Roli Matki Bożej wystąpi pani dyrektor Niepublicznej SP im. św. Tomasza z Akwinu ze swoim miesięcznym synkiem Marcinem jako Dzieciątkiem Jezus. Nie braknie orkiestry dętej; dzieci ze szkoły św. Tomasza utworzą świty w barwach Trzech Króli, wystąpią jako anioły i diabełki. W orszaku nie braknie także młodzieży z brzeskiego liceum. Wędrówkę zwieńczy wspólne kolędowanie przy gorącej herbacie; Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku.

Brzeg Dolny - 6 stycznia Orszak w Brzegu Dolnym wyruszy po raz drugi. Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią w kościele pw. Chrystusa Króla na os. Warzyń o godz. 12.00. Zaraz po zakończonej Mszy św. wyruszy Orszak Trzech Króli do parafii NMP Królowej Polski w lasku, gdzie zaplanowano oddanie pokłonu Nowonarodzonemu wraz z Trzema Królami. W Brzegu planowana jest nie lada atrakcja, o czym możemy przeczytać na profilu parafii pw. NMP Królowej Polski na Facebooku: „wiele Gmin wypożycza na ten dzień żywego wielbłąda. W ubiegłym roku u nas też tak było. Był też organizowany konkurs, w którym nagrodą była obecność na orszaku żywego wielbłąda. Nasza miejscowość też brała udział w tegorocznej edycji. Konkurs wygrała inna Gmina, w związku z tym odczytaliśmy to jako znak. Idąc z duchem czasu, wierni tradycji, chcemy zaangażować naszego wielbłąda z szopki Bożonarodzeniowej Parafii NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym. Wielbłąd naturalnych rozmiarów będzie jechał na specjalnie przygotowanej platformie. W ten symboliczny i ekologiczny sposób zachowujemy tradycję. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.” Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy