Nowy numer 3/2021 Archiwum

Komendant miejski Policji odwołany

Komendant wojewódzki dolnośląskiej Policji odwołał Zbigniewa Raczaka, komendanta miejskiego Policji we Wrocławiu. Przyczyna? Sprzeniewierzenie się zasadom etyki zawodowej.

O tym fakcie poinformował rzecznik dolnośląskiej Policji, asp. sztab. Paweł Petrykowski w specjalnym oświadczeniu przesłanym do mediów.

- Niewątpliwie sprzeniewierzył się zasadom etycznym. Ocena pozostałych jego działań zostanie dokonana przez Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji, wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne i wyciągnięte zostaną konsekwencje - powiedział stacji TVN24 minister Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, który konsultował sprawę z komendantem głównym i komendantem wojewódzkim Policji.

Media informują ,że dotychczasowy komendant miejski został poprzedniej nocy znaleziony bez obuwia i rozbitą głową w okolicach ul. Hubskiej . Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i patrol policyjny. Funkcjonariusz trafił do szpitala. Nieoficjalnie wiadomo, że był pod wpływem alkoholu.

Podinspektor Zbigniew Raczak był szefem wrocławskiej policji od połowy 2017 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama